2024. november 26. - Virág

Négymilliárdos kémügyben nyomoznak

Médiaértesülések szerint négymilliárd forintos ipari kémkedés gyanúja miatt folytat eljárást a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP). Sipos Jenő, a testület szóvivője az MTI-nek azt mondta, hogy az ügynek két gyanúsítottja van.
2008. június 12. csütörtök 22:46 - Hírextra
Szerzői jogok megsértése miatt nyomoz a vám- és pénzügyőrség - közölte a VPOP szóvivője. Sipos Jenő hozzátette: az eddigi adatok szerint a két gyanúsított a korábbi munkahelyén oltalom alá eső adatokat mentett le a számítógépes rendszerből, majd ezeket az információkat megpróbálta külföldre juttatni.

A Népszabadság azt közölte, hogy a két gyanúsított egy orvosi diagnosztikumokat gyártó-fejlesztő magyar cég korábbi műszaki igazgatója, illetve minőségügyi vezetője. A Portfolio.hu gazdasági portál értesülési szerint ez a cég a Diagon.

A Hírszerző hírportál az ügyről azt írta, hogy a két gyanúsított a Diachem Kft.-nél helyezkedett el, amely szintén diagnosztikai reagenseket gyárt és forgalmaz. A cikk szerint a két gyanúsított korábbi cége azért tett feljelentést, mert "a szabadalmi oltalom alatt álló diagnosztikai reagensek adatainak illetéktelen kezelése milliárdos károkat okozott".

A Portfolio.hu gazdasági portál értesülési szerint a Diagonnak nagyságrendileg egymilliárd forint árbevétele van évente hematológiai reagensek értékesítéséből. A lap a Hírszerzővel szemben úgy tudja, hogy a Diagon nem foglalkozik hematológiai reagens gyártásával.

A lap szerint a hematológiai reagenseket a világon közel száz cég készít. A reagensek többsége szabadon gyártható, tehát szabadalommal nem védett termékekről van szó. A Portfolio.hu azt írta, hogy a hematológiai szabadalmak egyike sincs a Diachem  tulajdonában, így nem lehet szó szabadalommal védett adatok eltulajdonításáról.

Az újság úgy tudja, hogy a két gyanúsítottat egy félig állami, félig magánkézben lévő orosz cég kereste meg új munkahelyén. Az oroszok korábban éppen a Diagonnal együttműködésben akartak reagenst gyártani, de a tárgyalások tavaly ősszel sikertelenül zárultak.

A Hírszerző azt írta, hogy "a műszaki igazgató december óta két alkalommal több mint 10 ezer adatfájlt mentett le saját laptopjára és saját adatrögzítőjére". A Portfolio ezzel kapcsolatban úgy értesült, hogy a laptopról "jegyzőkönyvben rögzítetten törölték" az adatállományt.

A Népszabadság információi szerint a Diachem Kft. egyik résztulajdonosa a Szárnyék Kft., amelyben érdekelt Kékessy Dezső volt párizsi magyar nagykövet egyik lánya, Catherine Kékessy.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását