A 2004-ben nyílt, de az elmúlt egy évben zárva tartott iroda három alkalmazottal, a város és a szaktárca által biztosított havi 1,3 millió forintból működik ismét - mondta el a ház vezetője, Koska Éva az MTI-nek. Hozzátette, hogy feladatuk változatlan: a szociális minisztérium esélyegyenlőségi, esélyteremtő politikájának támogatása, a hátrányos helyzetű csoportok, azon belül a romák, idősek, gyermekek, nők, fogyatékkal élők társadalmi befogadását segítő rendezvények szervezése, a hátrányos megkülönböztetéssel kapcsolatos panaszok felvétele, továbbítása.
Billus Daniela arról szólt, hogy adminisztrációs problémák és a támogatások "csúszása" miatt az elmúlt hónapokban az egész országban voltak gondok az Esélyek Házainak üzemeltetésével, de ma már mind a húsz iroda működik. Úgy vélte: a kényszerszünet arra mindenképpen jó volt, hogy ezen intézmények bizonyítsák létjogosultságukat.
Nélkülük az elmúlt időszakban az egész országban nehezebb volt az esélyegyenlőségi munka, lévén, a koordinációjuk hiányában a szokásosnál több partnernek kellett egyszerre asztalhoz ülnie egy-egy kérdés tisztázására, vagy döntés meghozatalára - mondta a főosztályvezető.