A fesztiváligazgató szerint a Bartók Fesztivál manapság "második aranykorát éli", hiszen rendívül színvonalas produkciókat és nagyon rangos előadókat, vendégművészeket láthat majd a közönség. - "Minden évben igyekszünk egy különleges arculatot adni a fesztiválnak, ezt az idén a Távol-Kelet kultúrája felé való közelítéssel igyekszünk megteremteni" - hangoztatta.
A világ távoli pontjairól hívtak meg együtteseket és előadókat, akik szinte teljesen ismeretlenek a hazai közönség előtt. "Kínából jön egy kamarazenekar, Indonéziából egy gamelán együttes, Japánból egy kortárs kamaraegyüttes, a Fülöp-szigetekről egy kórus, kínai szólisták is fellépnek a fesztiválon, valamint egy úgynevezett frankofon napot is rendezünk a francia nemzeti ünnep alkalmából, valamint annak alkalmából, hogy Franciaország veszi át az Európai Unió soros elnöki tisztét" - sorolta Igric György.
A fesztiváligazgató szólt arról is, hogy a zenekari koncertek és kamarahangversenyek mellett a társművészetek is képviseltetik magukat a fesztiválon, képzőművészeti kiállítások nyílnak, valamint a fesztivál résztvevőit és közönségét egyéb szórakoztató programok is várják.
Lesznek úgynevezett déli beharangozó koncertek a város főterén, amelyek természetesen ingyenesek az érdeklődők számára, a fesztivál ideje alatt igyekeznek folyamatosan programokat biztosítani a látogatók számára - fűzte hozzá.
A fesztiválhoz idén is kapcsolódnak mesterkurzusok, a zeneszerzést Csapó Gyula és Johannes Schöllhorn, a karmesterkurzust Peskó Zoltán, a zongorakurzust Eckhardt Gábor, a klarinétkurzust Nichael Collins és Klenyán Csaba, a hegedűkurzust Pauk György, az énekkurzust pedig Csengery Adrianne vezeti.
A fesztivál nyitókoncertjét idén is a szombathelyi Bartók Teremben tartják, ahol a Savaria Szimfonikus Zenekar lép fel Alpaslan Ertüngealp vezényletével.