Újabb letartóztatás
További gyanúsítottal bővült a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Taktaközben történt bűncselekmény-sorozatok elkövetőinek köre, a rendőrség a hétvégén őrizetbe vette a szerencsi építési hatóság képviselőjét - tájékoztatta a rendőrség az MTI-t hétfőn.
2008. június 30. hétfő 16:03 - Hírextra
Gaskó Bertalan, a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője közölte: a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság jelentős értékre elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja őrizetbe vette azt a 46 éves szerencsi lakost, aki a helyi építési hatóság képviselője.
Hozzátette: a gyanú szerint az elkövető valótlan tartalmú hatósági határozatok kiállításával közreműködött a szociálpolitikai támogatások jogtalan folyósításában. A rendőrség indítványozza a férfi előzetes letartóztatását.
Gaskó Bertalan emlékeztetett arra, hogy a megyei rendőr-főkapitányság nyomozói április 09-én vettek őrizetbe egy 39 éves prügyi, és egy 25 éves taktaszadai férfit. Mindkettőjükkel szemben élet és testi épség elleni, közvetlen fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség.
A bíróság ezt követően előzetes letartóztatásba helyezte a két férfit, akik a nyomozás eddigi adatai szerint súlyosan hátrányos helyzetben lévő, de tehermentes ingatlannal rendelkező embereket kutattak fel a környező településeken. Kapcsolataik révén banki hitelt szereztek az ingatlanok tulajdonosainak, amelynek jelentős részét erőszakkal, illetve fenyegetéssel elvették a sértettektől. A vizsgálat során egy olyan öngyilkosság is a rendőrség tudomására jutott, amely összefüggésbe hozható az elkövetett bűncselekményekkel - fűzte hozzá.
Mint mondta, a nyomozás olyan stádiumba jutott, hogy egy nagyszabású rendőri akció keretében újabb két taktakenézi gyanúsítottat sikerült elfogni. A két férfival szemben jelentős értékre elkövetett csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség. A gyanú szerint az elkövetők olyan családokat kutattak fel, akik jogosultak szociálpolitikai támogatásra. Őket névleg építés alatt lévő ingatlanokba jelentették be, majd rávették, hogy "asszisztáljanak" a törvénytelen tranzakcióhoz. Az elkövetők a több millió forintos támogatást megtartották, s csak töredék részt juttattak a családoknak - mondta a szóvivő.
Forrás: MTI