Hatékonyabb kezelést sürget az ORTT
Önálló stratégiákat kell alkotni a médiahatóságnak a digitális átállás és saját pályázati pénzeinek hatékonyabb kezelésére, valamint működése racionálisabbá tételére - nyilatkozta az MTI-nek Majtényi László, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT)
2008. július 1. kedd 08:09 - Hírextra
Az első - általa leglényegesebbnek nevezett - pont kapcsán megjegyezte: az elektronikus médiumok alapvetően érintő, teljes technológiaváltás lesz, amikor a ma használt, analóg technológiáról (legkésőbb 2011 végére) átáll a rendszer a digitálisra.
Mint mondta, egyszerre kell figyelembe venni a külföldi példákat és a hazai sajátosságokat, hiszen "a legtöbbet abból lehet tanulni, mit rontottak el mások", ugyanakkor nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Magyarország domborzati viszonyai vagy a lakosság fogyasztói szokásai éppúgy eltérnek más államokétól, mint médiapiacának fő szerkezete jellemzői.
"Az ORTT egyre kevesebből gazdálkodik, de még mindig jó sok pénz költ" - jegyezte meg a pályázati rendszer újragondolásáról szólva; szavai szerint a médiatörvény "sajnálatosan tág körben" határozza meg a támogatható kört.
Példaként említette, hogy ma minden további nélkül juttathatnak anyagiakat az elektronikus média hatókörén kívül eső projekteknek, ami szerinte soha, vagy csak "rendkívül indokolt" esetben volna megengedhető, azzal a megkötéssel, hogy a rendezvény valamilyen módon kötődjék a rádiózáshoz, televíziózáshoz.
Az elnök megrostálná a testület által megtárgyalandó ügyeket is annak érdekében, hogy mélyebben foglalkozhassanak a lényeges témákkal; "egyáltalán nem számít kivételesnek, ha hatvan napirendi pont szerepel egy-egy ülésünk napirendjén. Az én felfogásom szerint hattal kellene foglalkozni, de alaposan" - mondta.
Álláspontja szerint a kisebb jelentőségű kérdéseket az ORTT irodájára bízhatnák, hogy aztán a testület "egy szavazással nyomhassa rá a pecsétet egy sor olyan ügyre, amit nem adhat ki a kezéből".
Mint mondta, rejt még tartalékot magában a testület irodája, az ORTT által felügyelt Műsorszolgáltatási Alap és a médiahatóság Alkalmazott Kommunikációtudományi Intézete párhuzamosságainak kihasználása, a támogatás egész mechanizmusa is, és fontos volna az azonos célokat támogató források koordinált elosztása is, azaz az intézmények együttműködése.
Példakánt említette, hogy "ha két intézménynél van 200-200 millió forint, azt együtt több jó cél támogatására lehet fordítani, mint külön-külön".
Forrás: MTI