A cég alelnöke elmondta, az egri Markhot Ferenc kórházban jelenleg párhuzamosan két folyamat zajlik: konstruktív szakmai párbeszéd a HospInvest legfelsőbb vezetői és a kórház dolgozói között, valamint "a kórház portásának, Szabó Pálnak a felelőtlen, minden szakmaiságot nélkülöző, téves információkon alapuló rágalomhadjárata".
Deák Gábor felháborítónak nevezte a "kórházvédők" vezetőjeként fellépő Szabó Pál nyilatkozatát, hozzátéve: "perre viszi az ügyet". Közölte, hogy Szabó Pál nem ismeri az egészségügyi rendszer működését, a gyógyító munkát. Ennek ellenére, mivel a HospInvest Zrt. szerződésben vállalta valamennyi egri dolgozó továbbfoglalkoztatását, Szabó Pál munkájára is számít a továbbiakban a kórház portáján - tette hozzá.
Tájékoztatása szerint az új munkaszerződéseket, amelyek a pontosított adatbázis alapján és a dolgozók kéréseinek megfelelően készítettek el, személyesen adják át a munkavállalóknak, mégpedig a kórház területén, az egyes osztályokon, részlegeken. Létrehoztak továbbá egy munkaügyi irodát, amelyet a dolgozók felkereshetnek kérdéseikkel, kéréseikkel és a szerződésekkel kapcsolatos ügyintézések kapcsán.
Meggyőződésük, "hogy érveinket meghallgatva, céljainkat és ajánlatunkat megismerve az egri dolgozók döntő többsége vállalja majd az együttműködést a HospInvesttel" - fogalmazott Deák Gábor.
A Heves Megyei Önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Heves megyei Markhot Ferenc Kórházat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
Az 1300-ból több mint 900 dolgozó írta alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem kíván lemondani közalkalmazotti jogviszonyáról.