A világ legjobb rendőrségének tartott Scotland Yardon a mai napig úgy tálalják a detektív-tanoncoknak az ügyet, mint a technológia felhasználásának és az aprólékos nyomozásnak az iskolapéldáját. Az orvost azzal vádolták, hogy megmérgezte feleségét, kicsontozta holttestét és a maradványokat londoni háza szenes kamrájába rejtette, majd Kanadába akart szökni ifjú szeretőjével. Erről a hajó kapitánya értesítette a rendőrséget az akkoriban feltalált drót nélküli távirón, mivel az újságokból közölt fotókról felismerte a doktort. Crippent, akit előzőleg már hónapokon keresztül kihallgattak, letartóztatták és egy nagyon rövid ideig tartó tárgyalás után felakasztották - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.
John Trestrail toxikológus, az amerikai szövetségi nyomozó iroda (FBI) konzulense megvizsgálta a Londonban őrzött maradványok egy szövetdarabját és DNS-ét összehasonlította az asszony leszármazottaiéval. Kiderült, hogy a DNS-ek nem egyeznek. Az is bebizonyosodott a további vizsgálatok során, hogy a holttest egy férfié volt.
Trestrail feltételezése eléggé felkavaró: szerinte elképzelhető, hogy az ismeretlen maradványait a londoni rendőrség emberei rakták oda, hogy bizonyítani tudják az ártatlanságát hangoztató doktor kétségtelen bűnösségét.
Korabeli újságcikkek alapján ugyanis megállapítható, hogy a nyomozás vezetője, Walter Dew tagja volt annak az egységnek, amelynek nem sikerült megtalálnia Hasfelmetsző Jacket, a londoni prostituáltak sorozatgyilkosát. A Crippen-ügyet figyelemmel kísérte Winston Churchill akkori belügyminiszter és sürgette a bűnös megtalálását. Dew tehát nem engedhetett meg magának egy újabb kudarcot. Lehet, hogy ő rendelkezett úgy, hogy tegyék a maradványokat a nő hálóingébe és az egészet a szenes pincébe, hogy így "megtalálja" a corpus delictit", amelynek alapján letartóztathatja Crippent.
Az archívumokból olyan dokumentumok is előkerültek, amelyeket nem mutattak be a perben. Például egy tanúvallomás arról, hogy az asszony eltűnése előtt két héttel csomagokat rakott fel egy kocsira. (Crippen mindig azt mondta, hogy felesége búcsúlevél nélkül otthagyta). A bűnügy kibogozása tovább folyik.
Lehet, hogy Alfred Hitchcocknak, aki a Crippen-ügyből vett ihletet a Hátsó ablak című filmjéhez, ha élne, új befejezést kellene írnia hozzá.