A lap által megkérdezett platformok képviselői kivétel nélkül azt mondták, hogy bíznak a kormányfő Megegyezés című programjában. Az MSZP-ben hét csoportosulás van, a legrégebbiek 1990-ben alakultak.
A fiatal tömörülések egyike, a 2007 elején intézményesülő, "gyurcsányistának" tartott Progresszív Platform ügyvezető alelnöke, Nagy László azt mondta: az MSZP-nek teljes mellszélességgel vállalható programja van.
Fekete Zoltán, a Népi Platform elnöke úgy fogalmazott: a Fidesz nyugodtan állítsa át az óráját 2010-re, mert az egypárti kormány kitölti a mandátumát.
Úgy látja, az adótörvények és a költségvetés is átmegy a parlamenten, és ez az SZDSZ érdeke is. Hozzátette: az ésszerű kompromisszumokra készen áll az MSZP.
Kertész Krisztián, az Ésszerűség és Felelősség Platform elnöke azt mondta: az SZDSZ adójavaslataiban vannak olyanok, amelyek elfogadhatók és beépíthetők a tervezetbe. Véleménye szerint ha a személyi ellentéteket sikerül a pártoknak feloldaniuk, akkor átmennek az adótörvények.
Baja Ferenc - a Népszabadság által jelentős befolyásúnak mondott - Szocialista Platform elnöke azt közölte, megnyugtatónak tartja, hogy az MSZP és az SZDSZ megbeszélései nem fokozták a feszültséget
Az MSZP legnagyobb, legbefolyásosabb platformja a Baloldali Tömörülés. Vezetője, Kiss Péter úgy fogalmazott: "van egymáshoz közeli baloldali és liberális vízió a jövőről, lehet közös Magyarország-képünk".