Az európai szocik felsorakoztak Gyurcsány mellé
Poul Nyrup Rassmussen támogatja az ERM-2-ben kötelezően eltöltendő idő lerövidítését. Az Európai Szocialista Párt elnöke erről a Gyurcsány Ferenccel tartott közös sajtótájékoztatón beszélt szombaton Budapesten.
2009. március 7. szombat 13:30 - HírExtra
Mindketten elmondták, hogy reggeli találkozójukon áttekintették a nemzetközi gazdasági válság nyomán kialakult helyzetet.
Az Európai Szocialista Párt elnöke kiemelte: Magyarország nem az egyetlen, amelynek szüksége lenne az euró bevezetésére, gyorsított ütemben. Mint mondta, a dán korona ellen is volt spekuláció. Kiemelte: az euró kérdésében közösen kellene fellépni, és az európai szocialisták támogatják Gyurcsány Ferenc kezdeményezéseit, mert nem lehet hagyni, hogy újból szétszakadjon Európa. Álláspontja szerint segíteni kell a bajban lévő országokat és Közép-Kelet Európát.
"Ön nincs egyedül, sok vezető osztja az ön jövőképét" - mondta Poul Nyrup Rassmussen a magyar kormányfőnek.
Gyurcsány Ferenc, az MSZP elnöke a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a legfontosabb feladat, hogy megvédjék a munkahelyeket, és nem lehet a válság terheit csillapítatlanul a dolgozó emberekre hárítani. Ehhez - mint mondta - új intézményekre, új mechanizmusokra van szükség.
Véleménye szerint egyszerre kell nemzeti, regionális, európai és globális válaszokat adni a kialakult helyzetben. Az európai baloldal azt képviseli, hogy határozott, közös válaszokat kell adni, a válság nem kevesek, hanem mindenki válaszadását igényli - jelentette ki a miniszterelnök.
A kormányfő a forint árfolyamgyengülésével kapcsolatban azt mondta, még több területen még több változás, illetve még mélyebb átalakítás szükséges, és ha látják a világban, hogy a magyarok nem ijednek meg, az erősíti az ország iránti bizalmat. Bizalmat csak cselekvés teremthet - hangoztatta.
Gyurcsány Ferenc az MTI kérdésére válaszolva kitért arra: az elmúlt hetek vitájából azt az ösztönzést hallja ki, hogy a lehető legtöbb területen változásra van szükség, amelyhez támogatást lehet szerezni. Példaként említette: újra kell gondolni, hogyan lehet Magyarországon egy igazságosabb egészségügyet teremteni, de ide sorolta az oktatást, az állam és az önkormányzatok működését is.
Forrás: MTI