Félelmetes az új beléptetőrendszer?
Az 1950-es évek félelemteljes világát idézi az az új beléptetési rend, ami pénteken reggel debütált a főpolgármesteri hivatal főbejáratánál - nyilatkozta Tarlós István Fidesz-frakcióvezető az MTI-nek pénteken. Molnár Mihály, a hivatal védelmi ügyosztályvezetője a Városháza működésének biztonságával indokolta az új beléptetési rendet, ami majd július 1-jétől válik általánossá.
2009. május 15. péntek 12:26 - HírExtra
A péntek reggeli, úgynevezett tesztüzemmód kapcsán hivatali dolgozók az MTI-nek elmondták, hogy a védelmi ügyosztály egyik munkatársának intézkedése szerint a jövőben csak a nevük, személyi igazolványszámuk és a felkeresni kívánt dolgozó nevének számítógépes rögzítése után kaphatnak belépőkártyát azok, akik nem a hivatalban tevékenykednek. Sok ember egyidejű megjelenése esetén, például egy több száz fős dísztermi rendezvénynél igen hosszadalmassá válhat a beléptetés - jegyezték meg.
Tarlós István elmondta, hogy ami a Városházán már hosszabb ideje történik, az olyan számára, mint egy rossz álom. "Észrevettem sok egyéb mellett azt is, hogy a hivatali emberek csak lépcsőfordulókban és liftekben mernek velem beszélni" - jegyezte meg.
Hozzátette, hogy ennek nyilván megvan az oka. Azzal összefüggésben, hogy ezután majd a fővárosi képviselőkhöz, a frakciókhoz igyekvőket is lajstromozni fogják, Tarlós István megjegyezte: úgy látszik, hogy a városvezetés fél, de "nem tudom, hogy mitől" - tette hozzá. A frakcióvezető leszögezte, hogy a lajstromozástól a figyelésig terjedő módszerek nem csupán tanácsrendszerre, hanem egyenesen az 1950-es évekre emlékeztetik őt. Amit demokráciáról és együttműködésről kommunikálnak, az "az én szememben a valóság durva meghamisítása" - szögezte le.
Molnár Mihály közölte: hivatalnoki túlbuzgóságból fordulhatott elő, hogy pénteken reggel úgynevezett tesztüzemmódot alkalmaztak. A próbaüzem ugyanis június közepén kezdődik, és az azt követő hónaptól léptetik életbe az új beléptetési rendet. Az ügyosztályvezető szerint erre azért is szükség van, hogy ha a Városházán váratlan esemény, tűz vagy például bombafenyegetés történik, akkor tudni lehessen azt, hogy hány ember tartózkodik az épületben, akiket ki kell majd kísérni. Az új mágneskártyás beléptető rendszer kialakításának költsége 30 millió forint körüli összegbe került - jegyezte meg.
A Városháza épületének négy személybejáratából kettőt már hónapok óta csak a hivatali dolgozók használhatnak belépőkártyájukkal. A másik két kapunál e héten telepítették az új rendszert. A kabinetülésre készült városvezetői előterjesztés szerint a dolgozók mágneskártyája csupán a be- és kilépésüket rögzíti munkaügyi jelleggel.
Forrás: MTI
Tiszta 50-es évek.