A Tháliában tartja következő koncertjeit a Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar
A Zeneakadémia felújítása miatt a következő hangversenyszezonban a Thália Színházban tartja a Fischer Annie, valamint a Bach és a XX. század elnevezésű bérlete koncertjeit a Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar.
2009. június 21. vasárnap 11:12 - HírExtra
A Fischer Annie bérlet műsorában minden alkalommal Haydn és Mozart művei hangzanak el. Az első, októberi est vendége Elisso Virsaladze zongoraművész lesz, aki többször járt már Magyarországon - mondta Bukta Julianna, a zenekar sajtóreferense az MTI-nek.
A Grúziában született muzsikus a Müncheni Zeneakadémián és moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban tanít is. Az októberi budapesti koncert karmestere Vashegyi György lesz. A görög-orosz családban született Katja Skanavi novemberi koncertjét a Magyar Telekom Szimfonikus Zenekarral a zeneigazgató Keller András dirigálja.
Jövő februárban a tervek szerint Rohmann Imre, a salzburgi Mozarteum magyar professzora zongorázik és vezényel a zenekarral és ebben a bérletsorozatban tér vissza Budapestre Alekszej Ljubimov fortepiano és zongoraművész.
A Bach és a XX. század című bérletsorozatban Bach C-dúr szvitje mellett Petrovics Emil zongoraversenye is megszólal, amelyet Bogányi Gergely játszik; a koncertet az első vendégkarmester, Takács-Nagy Gábor vezényli novemberben.
2010 januárjában Kim Kashkasian mutatja be Tihanyi László Passacaglia Brácsára és zenekarra című kompozícióját szintén ebben a sorozatban, májusban pedig Stravinsky ritkán hallható Zsoltárszimfóniáját tűzik műsorra, A Schola Cantorum Budapestiensis és a Szent Efrém férfikar közreműködésével.
A Beethoven-Bartók bérlet négy, a Romantikus bérlet öt estére kapott helyet a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben. A Beethoven-Bartók sorozat érdekessége, hogy mindegyik hangversenyén Ránki Dezső zongoraművész a Bartók versenyművek szólistája. Szeptemberben, az első esten Klukon Edit ül a másik hangszernél a Concerto két zongorára és zenekarra című darab előadásakor.
A Romantikus bérletben is megszólal néhány ritka és nehéz mű: például Kurtág György Új üzenetek zenekarra című alkotása, Lutoslawski Csellóversenyét Perényi Miklós adja elő, Brahms kettősversenyét pedig Baráti Kristóf (hegedű) és Fenyő László (cselló) játssza.
Forrás: MTI