Stratégiai megállapodás
Az oktatás, a szakemberképzés, valamint a tudományos kutatás és fejlesztés áll a középpontjában annak az újabb három évre megkötött stratégiai szerződésnek, amelyet szerdán írt alá Miskolcon Patkó Gyula, a Miskolci Egyetem rektora és Mosonyi György, a Mol Nyrt. vezérigazgatója.
2009. november 4. szerda 17:59 - HírExtra
A Mol versenyképességének egyik kulcsa a kiváló szakembergárda, a társaság ezért évek óta kiemelt figyelmet fordít a megfelelő képzettségű utánpótlás biztosítására - mondta a Mol vezérigazgatója.
Ennek keretében a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karán 2010-től meghirdetett MSc képzésbe több gyakorlatorientált tantárgyblokkot építenek be, a MOL igényeinek megfelelő tantervvel.
A képzésbe a társaság igényeinek megfelelően néhány tantárggyal bekapcsolódik a Gépészmérnöki és Informatikai Kar is. A "MOL-tantárgyak" oktatásával az egyetem olyan színvonalas MSc - és később PhD - képzést hoz létre, hogy a végzett hallgatók a tanultakat biztonsággal alkalmazni tudják a kőolajkutatás és -termelés gyakorlatában. A hallgatók a diplomához csatolt "MOL Bizonyítványt" kapnak, amely szükséges feltétele annak, hogy a végzős hallgató a későbbiek során eséllyel pályázzon a Mol csoport tagvállalatai által meghirdetett, szakképzettségének megfelelő mérnöki állásra.
Az új képzési elemek beindítását a Mol anyagi és szakmai támogatása biztosítja, a kiemelkedő képességű hallgatók ösztöndíjban részesülnek. A Mol szakemberei is részt vesznek az oktatói munkában, illetve a társaság témavezetőt, ipari konzulenst biztosít a hallgatók részére a diplomamunkák megírásához.
Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója azt is elmondta: a cég évente mintegy 300 millió forintos támogatást nyújt a hazai felsőoktatási intézményeknek, hiszen "egy cég számára a megfelelő utánpótlás biztosítása a sikeres jövő előfeltétele", s csak jól képzett, nemzetközi szinten is versenyképes szakemberekkel lehet a piacon helytállni, a versenytársakat megelőzni.
Patkó Gyula rektor úgy vélekedett: az egyetem és a Mol, illetve a Mol-csoport tagjai, a Mol Földgázszállító Zrt. és a TVK közötti együttműködés nem csupán az utóbbi három év sikertörténete. A három műszaki, illetve a gazdaságtudományi kar végzősei nagy számban a Molnál, illetve a Mol-csoport tagjainál kezdik szakmai pályájukat, s számos hallgató végzi itt szakmai gyakorlatát.
Forrás: MTI