az MSZP megérti a bérköveteléseket
Az egészségügyi dolgozók, köztük a rezidensek bérkövetelését is mindenki megérti, de azt látni kell, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben irreálisnak tűnik.
2009. november 12. csütörtök 18:18 - HírExtra
"Mindenkinek jó lenne több pénzt adni" - fogalmazott, hozzátéve, hogy a tízéves bérfelzárkózási programot elkezdték volna, ha a gazdasági recesszió "nem szól közbe". Kiemelte, amint a gazdaság állapota megengedi, ezt a programot is el kell indítani.
Kökény Mihály megemlítette, hogy a nyáron, a rezidensképzésről szóló rendelet megalkotásakor egyeztettek az érdekképviseleti szövetséggel, és a kormány sok és kompromisszumot kötött.
A Magyar Rezidens Szövetség mint a magyarországi szakorvosjelöltek és fiatal orvosok érdekvédelmi szervezete csütörtök délután A fiatal orvosok üzenete a társadalomnak című performansszal fordul a nyilvánossághoz, hogy felhívja a figyelmet a fiatal orvosok körülményeire.
Kökény Mihály reagálva Pesti Imre fideszes képviselő sajtótájékoztatójára, elmondta, a kórházak finanszírozásáról tisztességes megállapodás született a szaktárca és az intézményvezetők között.
Kiemelte: az Országgyűlés már meghozta azokat a döntéseket, amelyek a végrehajtáshoz, a plusz forrás utalásához szükséges forrásokat rendezi.
"Újra felnyitni ezeket a vitákat, több mint zavarkeltés, bizonytalanságkeltés" - fogalmazott, hozzátéve, mindenki mindent megtesz azért, hogy a kórházak működésében ne legyen fennakadás.
Az egészségpolitika tartja a szavát - mondta Kökény Mihály, utalva az októberi pénzutalásra, a decemberi plusz forrásra és a januári plusz egy havi finanszírozásra.
Pesti Imre a csütörtöki sajtótájékoztatóján úgy vélekedett, a kormány káros és romboló egészségpolitikájának eredményeképpen az egészségügy valamennyi ágazata és a hozzá kapcsolódó kiszolgáló és beszállító szféra is válságba került. "Az egészségügy csődje a magyar gazdaság csődjéhez vezet" - jelentette ki.
Szerinte a kormányzat és az egészségügyi vezetés körül morális válság is kialakult. Példaként említette, hogy most, a kórházakkal megkötött, a finanszírozásról szóló szerződés végrehajtásánál kiderült: a kórházaktól olyan mértékben vontak el forrást, hogy a megkapott 4,5 milliárd forintot az elkövetkező két hónapban visszavonják tőlük.
Forrás: MTI