MSZP: a Fidesz populizmusa a valódi veszély
Az MSZP szerint a magyar gazdaság rendbetételét illetően ma egyetlen valódi veszély van: a Fidesz populizmusa.
2010. január 17. vasárnap 12:55 - HírExtra
Nyakó István, az MSZP szóvivője vasárnap az Ecostat jelentése kapcsán az MTI-vel közölte: a Merrill Lynch, a JP Morgan és a Nomura japán befektetési csoport londoni elemzője napokban nyilvánosságra hozott jelentése egy ponton megegyezik: "Magyarország a válságkezelés és a költségvetési kiigazítás világbajnoka".
Ha Magyarország az MSZP-kormány gazdaságpolitikáját folytatja, 2011-től beindulhat a gazdasági növekedés és a következő ciklusban úgy juthat kétezer milliárd forinttal több a közös célokra, hogy sem a hiány, sem az adósság nem növekszik - vélekedik a kormánypárti szóvivő.
A magyar gazdaság rendbetételét illetően ma egyetlen valódi veszély van: a Fidesz populizmusa - mondta Nyakó István.
Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője vasárnap az MTI-vel közölte, hogy pártja szerint "a kormány felügyelte" Ecostat jelentése bizonyítja: a kormány félrekezelte a válságot. Úgy vélte, beismerő vallomásnak tekinthető "az MSZP-kormány által felügyelt" Ecostat jelentése, miszerint szociális és bizalmi válság lesz Magyarországon a következő években.
A 2007 óta a Miniszterelnöki Hivatal felügyelete alatt működő Ecostat kutatóintézet Mikroszkóp című kiadványa az MTI által vasárnap kiadott ismertetés szerint azt tartalmazza: társadalmi, szociális és bizalmi válsággal is szembe kell nézni az új évtizedben Magyarországon, amelyből kiutat az intézet szerint a gazdaság magas anyag- és energiaigényének csökkentésén alapuló stratégia jelenthet.
A Bank of America-Merrill Lynch pénteken megjelent, havi globális feltörekvő térségi helyzetértékelésének Magyarországról szóló fejezete a "Magyarország - költségvetési világelső" címet viseli. Az elemző cég szerint Magyarország minden idők egyik legnagyobb költségvetési kiigazítását hajtotta végre a tágabb értelemben vett felzárkózó térség történetében, és ennek révén államháztartási pozíciója a legerősebbek között van az egész világon.
A JP Morgan bankcsoport londoni részlegének nemrég kiadott összehasonlító elemzésében az állt: a magyarországi államháztartási konszolidáció lehet a legjobb követendő példa a súlyos adósság- és hiányproblémákkal küszködő, a hitelminősítők által nemrégiben többször is visszaminősített Görögország számára. Magyarország ugyanis valószínűleg Európa legambiciózusabb költségvetési korrekcióját hajtotta végre.
Forrás: MTI