Az MDF a saját súlycsoportját választotta?
Az MDF és az LMP közötti választási vitát javasol a Magyar Demokrata Fórum (MDF) kampányfőnöke.
2010. március 19. péntek 14:31 - HírExtra
Somogyi Zoltán a Lehet Más a Politika (LMP) kampányfőnökének, Karácsony Gergelynek írt, pénteken az MTI-hez is eljuttatott levelében azt veti fel, hogy Bokros Lajos, az MDF kormányfőjelöltje és Schiffer András LMP-s listavezető üljenek egy asztalhoz.
Somogyi Zoltán tegező formában megírt levelében úgy értékeli, szükség van az LMP-re a következő Országgyűlésben, "jót tesz Magyarországnak, ha ti is ott lesztek". Hozzáteszi, hogy Magyarországnak az is jót tesz, ha Bokros Lajos és az MDF is jelen lesz a parlamentben.
Nyílt levelében azt javasolja, hogy az LMP és az MDF folytassa le azt a választási vitát, "amellyel tartozunk a választóknak". Kéri, hogy tegyék lehetővé a 2010-es választási kampány értelmes vitáját akkor is, "ha a többi párt egyelőre ettől elzárkózik vagy csupán taktikai okokból veti ezt fel". Szerinte ez a vita visszaadná a választók egy jó részének a bizalmát abban, hogy lehetséges kemény, de tisztességes választási küzdelmet folytatni, amely nem az indulókat, hanem a választókat állítja középpontba.
Somogyi Zoltán szerint a Fidesz elérte növekedése határait, küzd a Jobbikkal.
"Összeomlás és csőd" - jellemzi az MSZP-t, amelyre, véleménye szerint sok független, demokrata választó nem tud ma jó szívvel szavazni.
Kijelenti, hogy ebben a helyzetben aligha kétséges, hogy az LMP lehet az MSZP baloldali váltópártja, "új, hiteles, zöld baloldali programot kínálva a korhadt és káros" eddigi helyett.
Az MDF kampányfőnöke szerint nem egyik vagy másik párt számít, hanem a szavazók. Mint írja, Bokros Lajos és az MDF nem az MSZP, a Fidesz vagy az SZDSZ szavazóival keresi a kapcsolatot, hanem mindenkivel, akinek fontos önállósága, függetlensége, a piacbarát politika, az okos állam és a józan ész a közügyekben.
Hozzáteszi: mindezt azonban csak egy olyan vitában tudják világossá tenni, amely a programok alapján láthatóvá teszi, milyen választási lehetőségek, milyen alternatívák állnak Magyarország előtt.
Forrás: MTI
arról, hogy ki hány tizeddel haladja meg a 2 százalékot?