Szóljon hozzá!
Most bárki javaslatot tehet arra, hogy mi "legyen" műsoron a köztévékben és a rádiókban.
2011. január 26. szerda 17:01 - HírExtra
Készül ugyanis a Közszolgálati Kódex, és a Médiatanács ma döntött arról, hogy a dokumentum előkészítésébe bevonja a legszélesebb nyilvánosságot. A véleményezéshez persze célszerű megismerni azt is, hogy miről szól a Kódex, hogyan készül, és ha elkészült, melyik médiaszolgáltatókat és hogyan befolyásolja.
A közszolgálati médiaszolgáltatások alapvető feladata a társadalom közösségbe kovácsolása, a történelmi és kulturális ismeretek, a tradíciók továbbadása, és a sokszínű értékek közvetítése. A közszolgálat kiemelt feladata, hogy tárgyilagos és felelős tájékoztatást kínálva hozzásegítse az
embereket demokratikus jogaik gyakorlásához.
A köztévék, a közrádiók működtetésének fontos célja ugyanakkor, hogy egyfajta szociális és kulturális univerzalitásra törekedve kiszolgálják a közönség igényeit. Azaz olyan témák vagy műsorok kerüljenek képernyőre vagy az éterbe, amelyek a legszélesebb közönséget vonzzák, vagy érintik.
A Közszolgálati Kódex többek között arra hivatott, hogy kijelölje azokat a sarokpontokat, amelyek alapjain a közmédiumok műsorai felépülhetnek. Az alapdokumentumot az új médiatörvény szerint a Médiatanács fogadja el, de megalkotásába a történelmi egyházakat, szakmai, társadalmi szervezeteket és olyan civil szervezeteket is bevon, mint például a kisebbségek, családok, vagy a fogyatékkal élők szervezetei.
Az elkészült Kódex érvényesülését az új médiatörvényben meghatározott szervezetek és egyházak delegáltjaiból megalakuló Közszolgálati Testület felügyeli.
A Médiatanács elkötelezett amellett, hogy a legszélesebb nyilvánosság tájékoztatását és szórakoztatását szolgáló közmédiumokkal szemben megfogalmazott elvárások alapdokumentumába, a Közszolgálati Kódexbe a lehető legszélesebb körben beépítse a közösség tényleges igényeit.
Ezért várja, és mindenkitől örömmel fogadja a Kódex tartalmára vonatkozó konstruktív javaslatokat, észrevételeket. A felhívásról, a közszolgálati kódexről és a
véleményezés lehetőségeiről bővebb tájékoztatás a Médiatanács blogján olvasható.