A megbeszélést követő sajtótájékoztatón Johannes Hahn kiemelte: Belgrád és Brüsszel közös célja, hogy Szerbia csatlakozzon az Európai Unióhoz. Az unióból történő brit kilépésről tartott népszavazás után felmerült, hogy vajon az uniós vezetők továbbra is a bővítés mellett állnak-e - jegyezte meg, leszögezve egyúttal, hogy nincs bizonytalankodás, az uniós bővítés folytatódik: "Szerbiának is helye van az európai családban".
A tárgyalási fejezetek megnyitásával kapcsolatban kifejtette, hogy a szerbiai törvények uniós jogszabályokkal való összehangolása Belgrád és a szerbiai lakosság érdekeit szolgálja.
Mint mondta, az EU figyelemmel kíséri a térségben történő eseményeket, így a szerb-horvát viszony romlását is. Felhívta a figyelmet arra, hogy olyan Nyugat-Balkánra van szükség, ahol béke uralkodik, és amelynek a célja a közös európai jövő, ahol egyetlen ország sem gátolja a többi állam csatlakozását. "Elismerem és értékelem Szerbia aktív és építő jellegű hozzáállását" - fogalmazott, majd így folytatta: hálás a szerb kormányfőnek azért, mert nem reagált a horvát bíráló megjegyzésekre.
Aleksandar Vucic miniszterelnök arról biztosította az uniós biztost, hogy Szerbia elkötelezett az uniós tagság iránt, és minden tőle telhetőt megtesz a csatlakozás érdekében.
Brüsszel eddig négy csatlakozási fejezetet nyitott meg Szerbiával a 35 közül. Belgrád stratégiai célja, hogy 2020-ra az EU tagjává váljon.