Bár a hírekből mindig értesülhetünk arról, ha egy-egy új gyár, üzem vagy épp logisztikai központ nyitotta meg a kapuit, az ott betölthető munkakörökről viszont csak ritkábban esik szó. Pedig nem árt erről sem beszélni, ugyanis az emberek ...
Az építőipari projektek világában a költségek optimalizálása nélkülözhetetlen. A folyamatosan változó piaci környezet, az alapanyagok árának ingadozása és a munkaerőpiaci kihívások miatt a generálkivitelezőknek minden lehetőséget meg kell ...
A magyar kis- és középvállalkozások (KKV-k) jelentős szerepet játszanak a gazdaság működésében, foglalkoztatva a munkavállalók mintegy 70%-át, miközben GDP-hozzájárulásuk még elmarad európai versenytársaikétól.
A tavalyihoz képest a kétszeresére nőtt azok aránya, aki szerint a magyar fiatalok aggódva, szorongva állnak a pénzügyi kérdésekhez, az érintett korosztályban pedig tízből már négyen így látják saját kortársaikat.
A korábbi évekhez hasonlóan a cégek többsége 2024-ben is megvalósította az ígért bérfejlesztést, sőt, végül többen emeltek a fizetéseken, mint ahányan eredetileg tervezték. Az idei évre vonatkozó prognózisokban azonban már szerényebb tervek láthatóak: tízből csak hat munkáltató kalkulál emeléssel, átlagosan 8,4%-ossal – derült ki a Profession.hu friss munkáltatói felméréséből.
A balatoni ingatlanpiac a korábbi pangás után újra élénkülni látszik: egyre többen érdeklődnek az eladó nyaralók és lakások iránt, de a tényleges adásvételek száma is emelkedik. Bár az árak eddig nem nőttek jelentősen, a szakértő szerint az év második felében akár 5-10 százalékos drágulás is jöhet.
A K&H 2024 második féléves innovációs index kutatása szerint a magyar vállalatok innovációs aktivitása nagyot zuhant az elmúlt időszakban. A megvalósult innováció alindex jelentős csökkenést mutatott, és a digitalizáció is megtorpanni látszik, ahogy kimerülni tűnik a mesterséges intelligencia-láz is. A vállalatok rendkívül óvatosak és egyre kevesebb erőforrást fordítanak új termékek, szolgáltatások és digitális megoldások fejlesztésére, ami hosszú távon versenyképességi kihívásokat jelenthet.
Az elmúlt év végén a hírek miatti zűrzavar nem kedvezett az ingatlanpiacnak a Velencei-tó környékén, ugyanakkor januárra elkezdték tisztábban látni a valós helyzetet a vevők, így beindult a tapogatózás a piacon.
Szinte bármelyik vállalati dolgozót rá lehetne venni gazdasági bűncselekményre, például sikkasztásra vagy csalásra a magyarok szerint – mutat rá a Ragány Ügyvédi Iroda és az Europion közös reprezentatív felmérése.
A fenntartható átállásban elkötelezett magyarországi vállalatok 66 százaléka rendelkezik konkrét klímavédelmi célokkal, és megduplázódott azon vállalatok száma, melyek a teljes értéklánc mentén mérik a kibocsátásukat, derült ki a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) által, a Deloitte szakmai támogatásával készült legfrissebb felmérésből.
Csökkenő vállalkozói szám és magas cégfluktuáció az építőiparban 2024-ben. A megszűnések száma nő, miközben az új alapítások tovább csökkennek. Az előzmény nélküli felszámolási eljárások gyarapodása a lánctartozások és a szektor feszültségeinek súlyosbodását jelzi.
Magyarország az Európai Unióba való belépésével kötelezettséget vállalt az euró bevezetésére. Az alábbiakban az eurózónás csatlakozáshoz szükséges négy kulcsfontosságú kritérium teljesítését elemezzük.
Egyre bővül az elektromos autók kínálata, új modellekből pedig úgy tűnik, 2025-ben sem lesz hiány: elképesztő technológiai megoldásokat, környezetbarát működést és még nagyobb hatótávolságot ígérnek az idei év újdonságai. Hazánk legnagyobb mobilitási szolgáltatója, az Ayvens most összegyűjtötte, melyik 10 új elektromos autót övezi majd a legnagyobb figyelem 2025-ben.