A miniszterek világszinten 30 százalékos csökkentéssel is megpróbálkoznának, ehhez azonban más fejlett államoknak is csatlakozniuk kellene az elhatározáshoz.
A szaktárca-vezetők az Európai Bizottság januári javaslatait kulcsfontosságúnak tekintik a klímaváltozás elleni küzdelemben. Ugyanakkor az EU-tagok között nincs teljes egység az eljárás részleteit, kötelező jellegét illetően. Nem elképzelhetetlen, hogy kompromisszumra lesz szükség a kötelező csökkentést ellenző tagállamokkal, amelyek közé sorolják Lengyelországot, Finnországot és Magyarországot is. (A 20 százalékos csökkentési arány is átlagos mérték, most kezdődnek meg a tárgyalások arról, hogy az egyes országok milyen kötelezettsége alapján jön majd ki ez az átlag.)
Sigmar Gabriel német környezetvédelmi miniszter szerint ugyanakkor országa még nagyobb áldozatokra, akár 40 százalékos kibocsátás-csökkentésre is kész.
A brüsszeli találkozón a brit, a spanyol és a szlovén miniszter a 30 százalékos csökkentés mielőbbi elfogadását sürgette. A BBC-nek adott nyilatkozatukban elmondták: a cselekvés elodázása kockáztatja az USA és Kína részvételére tett erőfeszítések eredményességét.
Januárban Sztavrosz Dimasz környezetvédelmi biztos az EU követésére, egy nemzetközi egyezmény létrehozására szólította fel a fejlett világot.