A lap értesülései szerint a kormánypártok képviselői csütörtöki egyeztetésükön abban is megállapodtak, hogy egy-egy régióban átlagosan 1-1,2 millió embernek kell élnie. Külön pénztára lesz Budapestnek és külön Pest megyének. A Dunántúlon két, míg az ország keleti részében három régiót jelöltek ki. Megállapodtak a díjtételekről, a fejkvótáról és a megszűnő Országos Egészségbiztosítási Pénztár utódszervezetének feladatairól is. Jövő héten egyeztetnek egyebek mellett a pénztáralapítás és az ügyfélszerzés szabályairól - írja a lap.
Horn Gábor szerint azonban a liberálisok nem értenek egyet abban, hogy hét régióra kellene osztani az országot, így kedden koalíciós egyeztetés lesz a témában.
"Szó sincs arról, hogy a kormánypártok képviselői megállapodtak volna arról, hogy hét biztosítási régió lesz" - mondta a koalíciós koordinációért felelős liberális államtitkár az MTI-nek pénteken, cáfolva a Népszavában megjelent szocialista nyilatkozatot.
"A felek abban maradtak, hogy miután olyan messze állnak az álláspontok, hogy ennek a közelítésére nincs mód, ezért az SZDSZ által kezdeményezett koalíciós egyeztetés tárgyává tesszük" - fogalmazott Horn Gábor, beszámolva a csütörtöki szakpolitikai egyeztetésről.
Hozzátette: kedden koalíciós egyeztetés lesz a témában, a két pártelnök, Gyurcsány Ferenc és Kóka János részvételével, az SZDSZ részéről ott lesz még Horváth Ágnes egészségügyi miniszter is.
Hangsúlyozta: a liberálisok szerint nem jó megoldás a hét régió. Érthetetlennek nevezte, hogy a másik fél szerint viszont ez a kérdés már eldőlt.
Az ügyvivő elmondta: bár a régiók számában nem, de más kérdésekben, mint például a díjtételek kialakításának mechanizmusa vagy a fejkvóta rendszer sikerült megállapodásra jutni a koalíciós pártok szakpolitikusainak. Ezek részleteiről azonban nem kívánt beszámolni.