A szervezetnek bárki tagja lehet, aki valamekkora összeggel, vagy egyéb erőforrással segítené a rendezvénysorozat sikeres megvalósítását - mondta el Kiss Endre sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy a takarékszövetkezet és a kiadó indulásként 5-5 millió forintot már befizetett a társaság számlájára.
A bankvezető hangsúlyozta: nem az EKF nagyberuházásainak befejezéséhez, hanem egy-egy komoly kulturális esemény, vagy ötlet megvalósításához szeretnének hozzájárulni.
Kiss Endre utalt rá, hogy Baranyában összesen 45 ezer, a Baranya, Somogy és Tolna alkotta Dél-Dunántúlon 110 ezer vállalkozást tartanak nyilván. Ha Baranyában minden vállalkozó ezer forintot adna, 45 millió, ha a régió összes cége, akkor 110 millió forint gyűlne össze, amelyből komoly produkciókat lehetne finanszírozni.
Hozzátette: a társaság alapítói gondoltak a lakosság esetleges hozzájárulásaira is, ezért a bank egyik pécsi fiókjában perselyt helyeznek el, melyben az ő adományaikat gyűjtik.
Kiss Endre megjegyezte, a Patrónus Pécsi Kulturális Társaság alapítását az elmúlt időszak sajtóhírei is motiválták. Több cikk írója ugyanis kritikaként fogalmazta meg, hogy a helyi vállalkozók nem fognak össze a program sikeréért.
Tasnádi Péter, Pécs szocialista polgármestere és Hargitai János, a baranyai közgyűlés kereszténydemokrata elnöke örömének adott hangot a társaság megalakulása kapcsán, és hangsúlyozták: mindenben támogatni fogják e vállalkozói kezdeményezést.