Burma heroinban a legjobb
Burma India, Kína, Laosz és Thaiföld között fekszik. Lakóinak száma 50 millió. A 80-as évek végén puccsal hatalomra került katonai junta Myanmarra keresztelte át az országot. Az abszolút hatalommal rendelkező junta a nemzetközi szankciókkal nem törődve mi
2007. szeptember 24. hétfő 12:45 - Hírextra
A katonai kormány alatt mindennaposak a súlyos jogsértések, kényszerlak-kijelölések, kényszermunka, sokszor gyerekek számára is.
A Nobel-békedíjas Aung San Suu Kyi asszonyt házi őrizetben tartják. Pártja, a Nemzeti Demokratikus Liga 1990-ben földindulásszerű győzelmet aratott a parlamenti választásokon, de a hadsereg nem engedte kormányra jutni. A 62 éves Aung San Suu Kyi az elmúlt 18 évből 11-et börtönben vagy házi őrizetben töltött.
A legnagyobb lapok és tévék, rádiók állami irányítás alatt állnak. A nem állami sajtót is cenzúrázzák. A Riporterek Határok Nélkül elnevezésű, párizsi székhelyű nemzetközi sajtófigyelő szervezet Burmát a sajtószabadság szempontjából a világ legutolsó 10 országa közé sorolja.
A kulcsfontosságú vállalatok katonai vezetés alatt állnak, mindennapos a korrupció. Burma a világ egyik legfontosabb heroinexportőre, és a nagyszabású heroincsempészetben állítólag a hadsereg is részt vesz.
Burmában a mezőgazdasági műveléshez kivételesen termékeny talajviszonyok vannak, az ország jelentôs drágakőexportőr, és nagy partmenti olaj- és gázkészletekkel rendelkezik. Az ország számos ősi városa, több ezer pagodája vonzza a külföldi turistákat, de a természeti gazdagság és az idegenforgalmi bevételek ellenére a lakosság egyre nagyobb szegénységben él.
Forrás: FH