A lap hétfői számában Bajnai Gordon kifejtette: szerinte szemléletváltozásra van szükség, és tudomásul kell venni: az uniós pénzek odaítélése voltaképpen egy szolgáltatás, amit úgy kell végezni, ahogy ezt egy bank is teszi.
Az egyik oldalról nagyon vigyázni a pénzre, a másik oldalról pedig ki kell helyezni a legjobb ügyfelekhez - tette hozzá.
A Zuschlag-ügy kapcsán feltett kérdésre válaszolva a miniszter elmondta: az uniós országok tapasztalatai is azt mutatják, "szinte mindenütt előfordul, hogy gazemberek, szélhámosok, csalók megkísérelnek hozzájutni ezekhez a pénzekhez".
Mint megjegyzi: "ez természetes, hiszen ahol zsáknyi pénz áll rendelkezésre, az mindenhol feléleszti az illegális szándékokat".
Az elkövetkező hét évről szólva Bajnai Gordon nem zárta ki, hogy lesznek még ilyen próbálkozások. Mint mondta: ilyesmi "biztosan lesz, sőt vélhetően már most is sokan törik ezen a fejüket".
Felhívta a figyelmet azonban arra, hogy a kérdés ezek után az, hogy elég átlátható-e a rendszer, illetve van-e jogkövetkezménye a napvilágra kerülő problémáknak.
"A rendszert átláthatóvá tettük, s dolgozunk azon, hogy újabb intézményes garanciákat építsünk be" - mondta a politikus.