29 medence klórtartalmát vizsgálták, és 16 esetben nyomokban sem találtak klórt a vízben. A termálfürdők többségében a tusolóvíz legionellabaktériumot tartalmazott. A vizsgált medencék nyolc százalékában és néhány ivókút vizében is kimutatták a súlyos tüdőbetegséget okozó baktérium jelenlétét. A szaunák fa felületeiről vett minták helyenként fekális szennyezettségről tanúskodtak.
A vizsgálat továbbá kimutatta, hogy nem megfelelő a fürdővizek fertőtlenítőszer-tartalma, így a vendégek által behurcolt kórokozók hosszú időn át veszélyesek maradnak és el is szaporodhatnak. Margarita Gilkovsky kutatásvezető hangsúlyozta, hogy ez nagyban növeli a gombás fertőzések, mindenekelőtt a vaginális gombafertőzés, illetve a tüdőgyulladás kockázatát.
Gilkovsky szerint a súlyos hiányosságok oka nem gondatlanság vagy rosszindulat, hanem a tájékozatlanság: "Megdöbbentő, hogy a felelős vezetők milyen keveset tudnak a tisztasági szabályokról, és ez nem csak a termálfürdők üzemeltetőire vonatkozik, hanem a berendezések gyártóira is." Öt osztrák fürdőüzemeltető vállalkozás még részletesebb vizsgálatot rendelt, és az eredmények alapján már meg is hozták a szükséges intézkedéseket - áll az ORF közszolgálati műsorszóró társaság honlapján megjelent összefoglalóban.