Bulgakov darabja az abszolút hatalom és az író végsőkig kiélezett konfliktusát, az önmagát minden áron megőrizni kívánó ember és művész lelki gyötrődését mutatja be, amelyben az abszolutizmussal szembeni párharc a művész számára elveszett játszma - mutatott rá Balogh Csilla.
Mint fogalmazott, az előadás egyszerre nagyon realista és végtelenül szürreális. Bulgakov így látta az egész világot, amit a művei is bizonyítanak a Kutyaszívtől, A Mester és Margaritáig. Mindegyik nagyon valóságos, de összességében mégis olyan, mint egy álom - hangsúlyozta a szóvivő.
Hozzátette: amit a Miskolci Nemzeti Színház "technikában tud", azt mind felhasználják annak érdekében, hogy megjelenítsék ezt a bulgakovi világot. "A süllyesztőt, a liftet, minden szerkezetet beindítunk, a díszlet is ezt segíti: a kastély, a templom, a színház, minden csupa drapéria - csak a színek változnak, attól függően, mi a helyszín, milyen színházban vagyunk" - mondta Balogh Csilla.
Bulgakov Képmutatók cselszövése alcímű műve a híres XVII. századi francia drámaíró és színész, Moliere életéről szól. A drámai tartalom azonban nem felel meg teljes egészében a történelmi hűségnek, azt szerző a központi elemnek, a művész és a hatalom kibékíthetetlen ellentétének rendeli alá. Így nem véletlen, hogy a cenzorok a Napkirályt a mindenkori hatalommal, vagyis a korabeli Szovjetunióban Sztálinnal azonosították - jegyezte meg Balogh Csilla.