A világ legnépesebb országában bármilyen szexszel kapcsolatos nyilvános vita még mindig tabunak számít, a melegeket gyakran kiközösítik, így a szociológusnő javaslatán is sokan felháborodtak, ugyanakkor más tudósok is csatlakoztak az álláspontjához. - A homoszexuálisok közötti kötelékek törvényesítése sokkal stabilabb kapcsolatokhoz vezetne az azonos neműek között és megteremtené a törvényes kereteit annak, hogy elhunyt partnerük után örökölhessenek - mondta például Csang Pej-csuan (Zhang Beichuan), Kína fő homoszexualitáskutatója a China Daily című angol nyelvű kínai lapnak.
Csou Tan (Zhou Dan) a szintén meleg sanghaji ügyvéd a kérdéssel kapcsolatban viszont másként vélekedik. Csou éveken keresztül élt hosszú távú kapcsolatban azonos nemű kedvesével, így sokan arra számítottak, hogy ő is a homoszexuális házasság támogatója, de a jogász a kérdéssel kapcsolatban diplomatikus maradt. "Személy szerint nagyra értékelem Li professzor bátorságát az egyenlő jogokért vívott küzdelemben, de úgy vélem, a másságot felvállalók házasodási jogaiért folytatott harc a reális célokkal ellentétben egy stratégiai döntés" - mondta Csou, hozzátéve, hogy Hollandiában, Belgiumban, Kanadában, Nagy-Britanniában és Dél-Afrikában elismerik az azonos neműek házasságát, de a melegek esküvőjéhez Kínában még hosszú út vezet.
Kína a megkülönböztetés-ellenes törvények tekintetében más országokhoz viszonyítva lemaradt, és ennek a hátránynak a leküzdése elengedhetetlen a homoszexuálisok védelméhez. Amikor majd az egész ország elfogadja a melegeket, akkor kezdhetünk majd beszélni az azonos neműek házasságáról - hangsúlyozta Csou a China Dailyben megjelent írás szerint.
A kínai homoszexuálisok törvényes házasságára igény van, de a társadalombiztosítási és biztosítási szabályok módosításától eltérően nem feltétlenül szükséges - utalt az ügyvéd azokra az országokra, ahol a társadalombiztosítási és biztosítási javakat törvényes partnerével vagy partnernőjével is megoszthatja a biztosított.