A Magyar Versmondók Egyesülete által szervezett, Közép-Európa legnagyobb költészeti és pódiumművészeti seregszemléjeként számon tartott eseményen 26 vígjáték, 23 előadóest, 18 vers- és világzenei koncert, 37 performance és 6 mozgásszínházi előadás várja az érdeklődőket.
Budapest belvárosában október 15. és 21. között több mint 400 előadó 1180 verse hangzik el, a vers valamennyi műfaja színpadon lesz - mondta a hivatalos megnyitón Lutter Imre fesztiváligazgató, utalva arra, hogy színdarabok, zenés estek is a fesztivál részét képezik.
A rendezvény célja, hogy a versekkel szembeni idegenkedést, a versmondás merev, távolságtartó attitűdjét megváltoztassa, a versek emberközeliségét, hétköznapiságát hirdesse - hangoztatta Lutter Imre.
Az események a Merlin Színház három termében, előcsarnokában és kávézójában párhuzamosan zajlanak.
A "Vers. Ahogy még nem ismered" mottójú fesztivál része a Pódiumi Estek Fesztiválja, a Vidám Művek Fesztiválja, a VersZenék Színpada, valamint a Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon.
A társművészeteknek is helyet adó fesztivál keretében Versek szárnyán címmel nyílt meg Klement Zoltán festőművész kiállítása. Az előcsarnokban Egy kiállítás versei címmel összművészeti performance látható, amelynek jellegzetessége, hogy a mindennapi használati tárgyak és a verseket szavaló gimnazisták is a tárlat részét képezik.
Szintén a költészet jegyében ad koncertet mások mellett Palya Bea, Müller Péter Sziámi és Karafiáth Orsolya, Jordán Tamás és Sebő Ferenc, valamint Mácsai Pál és Huzella Péter.
A fesztivál versenyében indulókat a Magyar Szín-Játékos Szövetség minősíti, a Magyar Versmondók Egyesülete pedig a legjobb előadásokat népszerűsíti.
A hatmillió forint összdíjazású versenyek legjobbjait a Kaleidoszkóp-díjak mellett skandináviai vendégszerepléssel, irodalmi utazásokkal, képzőművészeti alkotásokkal és szakmai továbbképzésekkel jutalmazzák.