A kormányszóvivő a Népszabadság cikkével kapcsolatban hangsúlyozta: Göncz Kinga is tartotta magát Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kéréséhez, vagyis minden kérdésre megadta a választ.
Daróczi Dávid elmondta: mint a napilap írásából is kitűnik, a gyanú szerint az ügyletek 2000 óta folyhattak, ez idő alatt négy miniszter felügyelte az ifjúságügyet, közülük három már minden információt megadott a nyomozó hatóságoknak.
Kitért arra, hogy másfél évvel ezelőtt a Fidesz egyik parlamenti képviselője néhány szervezet nevét elküldte Göncz Kingának és arról érdeklődött, milyen állami támogatást kaptak az elmúlt években. A szóvivő hangsúlyozta: erre a tárca akkor részletes választ adott, ez is jelzi, hogy nem volt semmi takargatnivalójuk.
A szóvivő leszögezte: Gyurcsány Ferenc a Zuschlag-ügy kirobbanása óta többször hangsúlyozta, fontos, hogy kiderüljön az igazság.
A Zuschlag-ügyben az ügyészség már kihallgatta a miniszterelnököt, Szilvásy György volt ifjúsági államtitkárt, Jánosi György korábbi gyermek-, ifjúsági-, és sportminisztert, Ocsovai Tamás korábbi helyettes államtitkárt, valamint Ujhelyi Istvánt, az önkormányzati tárca, és Arató Gergelyt, az oktatási minisztérium államtitkárát.
A Népszabadság pénteki számában arról írt, hogy az Európai Unió Ifjúság 2000-2006 nevű programjának magyarországi keretéből több mint húszmillió forint jutott azoknak a szervezeteknek, amelyek a Zuschlag-ügyben az ügyészség látókörébe kerültek. A "hálózat" egy része (legkevesebb hat szervezet) ugyanis az Ifjúság 2000-2006 program pályázatain is nyert, miniszteri döntés alapján - olvasható a lapban.
A beszámoló szerint az ügyészség a nyomozás során lefoglalta a pályázati akták egy részét. "A fiatalokat egymás jobb megismerésére és kölcsönös elfogadására nevelni" - ezzel a céllal hozták létre az EU tagállamai az Ifjúság 2000-2006 programot a 15-25 év közötti korosztály számára. Csoportos cserék, külföldi önkéntes szolgálat, tanulmányutak, továbbképzés - számos projektre lehetett pályázni. A pályázatokat az ifjúsági tárca háttérintézményénél, a Mobilitásnál értékelték, a 2002-es kormányváltást követően már egy civil delegáltakból álló kilencfős tanács bevonásával.
A végső döntést az ifjúsági ügyekért felelős miniszter hozta. A tárcavezető a program 2000-es indulásától 2002-ig a fideszes Deutsch Tamás, a szocialista kormány megalakulását követően Jánosi György (2002-2003), Gyurcsány Ferenc (2003-2004), majd Göncz Kinga (2004-2006) volt.
A Zuschlag Jánoshoz köthető szervezetek az ügyészség gyanúja szerint - mint ismert - csak papíron léteztek, és hamis számlákkal számoltak el több tízmillió forintnyi állami támogatást. Egy fideszes országgyűlési képviselő másfél éve már feltételezte, hogy a hálózat ifjúsági célú uniós pénzekre is ráhajtott - írta a Népszabadság.