Laksmi kissé furcsállotta, hogy hova lett két lába és két karja, de mosolygott a szüleire, és mozgatta a nagylábujjait is.
Az operáció olyan jól sikerült, hogy nincs szükség több nagy beavatkozásra, bár - mielőtt elkezdhet megtanulni járni - a kislánynak további kezelésekre és esetleg kisebb műtétekre azért szüksége lesz, mivel dongalába van.
A gyermek magzati fejlődése során a testébe beépültek elhalt ikernővére (parazitaiker) végtagjai és belső szervei, ezért született a kislány ritka, súlyos rendellenességgel.
A kedd hajnalban kezdődött, 40 órásra tervezett, de végül 24 óra alatt befejeződött műtétsorozattal a harmincfős sebészcsoport nemcsak leválasztotta Laksmi felesleges végtagjait, hanem átültette a veséjét az ikerszervezetből, és rekonstruálta a medencéjét. A bonyolult operáció költségeit a kórház vállalta magára.
Laksmi és családja Bihar állam északi részének egy szegény kis falujában él, ahol sokan ama négykarú istennő reinkarnációjának tartják a kislányt, akiről a gyerek a nevét kapta.
Indiában, a városoktól távoli vidékeken, ahol Laksmi szülőföldje is van, a fejlődési rendellenességgel született gyermekeket gyakran tartják egy-egy istenség reinkarnációjának.