A bizottság a sportolók Sydneyben adott mintáit elemezteti újra, aminek nem lehet akadálya, hiszen azokat nyolc évig kötelező megőrizni.
Előbb azonban meg kell várni a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) november 23-i ülését, amelyen várhatóan hivatalosan megváltoztatják az eredményeket abban az öt számban, amelyben Jones szerepelt a 2000-es játékokon.
"Ha az IAAF jóváhagyja az új eredményeket, akkor a NOB azonnal megvizsgáltatja a sportolók mintáit és ezt követően, várhatóan a december 10. és 12. között sorra kerülő végrehajtó bizottsági ülésen, véglegesítheti a változásokat" - mondta Thomas Bach, a NOB fegyelmi bizottságának elnöke a madridi doppingellenes-világkonferencián.
Marion Jones - aki a női sportolók közül elsőként nyert öt érmet egy olimpián - aranyérmes lett 100 és 200 méteren, valamint a 4x400 méteres váltó tagjaként, távolugrásban és a 4x100-as stafétával pedig bronzérmet nyert.
Az automatikus előléptetés rendszerének időleges felfüggesztését Jacques Rogge NOB-elnök jelentette be, hangsúlyozva, hogy csak tiszta versenyzők kaphatják meg az érmeket. A sportvezető döntésében minden bizonnyal komoly szerepet játszott, hogy a 100 méter aranya ahhoz a görög Ekaterini Tanuhoz kerülne, aki az athéni játékokon követett el doppingvétséget.