Jó a megítélésünk az EU-ban
Magyarországnak általában jó a megítélése az Európai Unióban, mert a magyar szakemberekről nagyon jó vélemény alakult ki, az országnak is jó a híre, hiszen sokan járnak ide turistaként és üzletemberként, viszont a gazdaság helyzetén javítani kell - mondta
2007. november 16. péntek 14:52 - Hírextra
Kétségtelen, hogy van két pont, ahol nagyon sokat kell javítanunk: a költségvetési politika és a gazdaságpolitika - mondta a szabad demokrata politikus, az Európai Parlament liberális frakciója (ALDE) szervezésében, a Katona József Könyvtárban rendezett kerekasztal-beszélgetés előtt.
Szent-Iványi István beszámolt arról, hogy az elmúlt években "tagadhatatlanul romlott" az ország megítélése, ugyanakkor a konvergenciaszerződés kapcsán van egy pozitív várakozás.
Úgy tűnik, hogy Magyarország az első évet a konvergenciaprogramnak megfelelően teljesítette, tehát kezdődik a hitelesség visszaszerzése. Ez nagyon fontos, mert kétségtelenül elvesztettük a hitelességünket az elmúlt évek során - mondta az Európa Parlament liberális frakciójához tartozó képviselő.
Szent-Iványi István kitért arra, hogy a magyar "politikai osztály és a politika megítélése nem kedvező".
Tapasztalatai szerint, általános az a megítélés, hogy Magyarországon végletessé vált az ellentét a kormány és az ellenzék között, és ez a fajta széthúzás és ellenségeskedés az ország fejlődésének gátló tényezőjévé vált.
A liberális politikus hangsúlyozta: Magyarország megítélése szempontjából fontos tényező, hogy "aktív, dinamikus kormányzás és dinamikus gazdaságpolitika folyjon" és megszűnjön az a nagymértékű szembenállás, ami a politikai életet jellemzi. Mint mondta, a 2006 őszén történtek és a Magyar Gárda megalakulása miatt "negatív tényezőként jelentkezik, hogy felerősödni látják a szélsőséges elemeket a magyar politikában".
"Közös érdeke az országnak, hogy egy más képet alakítsunk ki magunkról, mert az ország megítélése, az egyfajta tőke, ami kamatozik" - tette hozzá.
Forrás: MTI