A szaklevéltár megtagadta a testülettől, hogy tagjai betekintsenek a náluk tárolt átadási jegyzékekbe, a nemzetbiztonsági bizottság pedig az adatvédelmi biztoshoz fordult azzal a kérdéssel, hogy a testület kezelhet-e személyes adatokat - sorolta a lap a bizottság munkáját megnehezítő fordulatokat.
"Egyértelműen látszik, nem mindenki érdekelt abban, hogy a Kenedi-bizottság befejezze a munkáját" - mondta el a Népszava kérdésére válaszolva az SZDSZ koalíciós államtitkára, miért állította, hogy zavarok vannak a testület működésében. Horn Gábor ugyanakkor nem szerette volna megnevezni, hogy kik akadályozzák a munkát, így csak annyit jelzett: folyamatos küzdelmek és komoly viták vannak arról, hogy a bizottság mikor és mihez férhet hozzá.
A nemzetbiztonsági bizottság liberális tagja szerint türelmük még néhány hétig tart. Ha a Kenedi-bizottság a következő időszakban is azt jelzi, hogy nem kap kellő segítséget feladata ellátáshoz, akkor felmerül a kérdés, hogy van-e értelme egyáltalán működtetni - jelentette ki a lapnak Gulyás József. A politikus hozzátette: ha ez bekövetkezne, akkor a törvényi szabályozást kell újragondolni, de ehhez szükség van a parlamenti többségre is.