Sándor Klára szerint ez a kijelentés nem tisztességes azokkal a nőkkel szemben, akik ennek az esélyegyenlőséget javító törvényjavaslatnak a nyomán juthatnak majd be a parlamentbe.
Hozzátette, hogy a Lévai Katalint delegáló MSZP húsz, míg az Európai Szocialista Párt negyven százalékos kvótát alkalmaz.
Emlékeztetett rá, hogy a diplomásoknak több mint a fele nő, de egy férfiak uralta társadalomban sokuknak nincs más esélyük bekerülni a parlamenti politikába. Aki mögött tényleges teljesítmény áll, annak úgysincs olyan averziója, hogy "lekvótanőzik", azoknak kell félniük, akik nem tudnak mit felmutatni - tette hozzá.
Sándor Klára elmondta: nagyon rossznak tartja, ha egy volt esélyegyenlőségi miniszter csak addig tud eljutni, hogy előre "lekvótanőzi" azokat, akiknek a törvényjavaslat lehetőséget biztosít, ahelyett, hogy miniszterként ő maga tett volna hasonló lépéseket.
Az SZDSZ ügyvivője közölte: Lévai Katalin kijelentéseinél sokkal fontosabbnak tarja, hogy pénteken több mint száz civil szervezet állt ki az 50-50 százalékos megosztású pártlisták mellett. Hangsúlyozta, hogy ezek között a szervezetek között megtalálhatóak mindhárom meghatározó világnézethez, a szocialistához, a konzervatívhoz és a liberálishoz tartozók is, mégis közösen léptek fel.
A női kvótáról szóló törvényjavaslatot Sándor Klára párttársával, Magyar Bálinttal közösen terjesztette be. A javaslat szerint a választási eljárásról szóló kétharmados törvényt akként módosítanák, hogy a pártlistákon felváltva következzenek a különböző nemű jelöltek, illetve, ha egy megválasztott képviselő valamilyen okból kiesik, a helyére csak vele azonos neműt lehessen állítani.