A főszerkesztő elmondta, hogy munkatársa kifogásolja előállítását, amire szombaton került sor, amikor munkáját végezve tudósítani próbált egy be nem jelentett tüntetésről, és sérelmezi azt is, ahogyan előállítását követően a kőbányai rendőrkapitányságon bántak vele.
Hozzátette: a TASZ a kőbányai rendőrkapitányságon felvett jegyzőkönyv másolatát már bekérte, de azt egyelőre nem találják, mert eltűnt".
Barcs Miklóst a rendőrök feltartóztatták, igazoltatták, majd rabomobilban a kőbányai kapitányságra vitték, és csak másnap, a hajnali órákban engedték ki. A kapitányságon négy órán keresztül várakoztatták, állnia kellett, amíg végre egy cellában elhelyezték, majd két órával később két rendőrnő jegyzőkönyvet vett fel az esetről.
A rendőrök tájékoztatták őt, hogy a március 11-én életbe léptetett határozat alapján, jogszerű rendőri intézkedéssel szembeni ellenállás" címén 40 ezer forintra fogják megbüntetni.
Hirschler Richárd szerint amint kijön a pénzbüntetésről szóló határozat, Barcs - a TASZ közvetítésével - azt is meg fogja támadni.
A hvg.hu főszerkesztője szerint munkatársának hatórás megvárakoztatása sem elfogadható, ilyenkor ugyanis az előállító hatóságnak a lehető leggyorsabban meg kell győződnie az illető személy kilétéről.
Pelle Andrea, a TASZ ügyvivője, a jogsegélyszolgálat vezetője a hvg.hu-nak elmondta, panasszal élnek a rendőrségi eljárással szemben, ugyanis az igazoltató rendőrök anélkül állították elő Barcsot, hogy tisztázták volna, nem tüntet, hanem sajtómunkát végez.