Az összesített rangsorban továbbra is az egyetemi karok viszik a prímet, a tudományegyetemek mellett az orvosi, a műszaki és a gazdasági egyetemek szerepelnek jól. Érdekesség, hogy az első öt helyezett között csak bölcsészettudományi és általános orvostudományi kar található.
Az OFIK összesen 10 képzésterületen sok mérhető adat alapján állította össze az egyes intézmények rangsorait. Ilyen adat például a jelentkezők eredménye, a felvettek pontátlaga, a nyelvvizsgák aránya, az egy minősített oktatóra jutó nappalis hallgatók aránya - tartalmazza az MTI-hez szerdán eljuttatott közlemény.
A Heti Válasz október végén tette közzé mellékletében a legnépszerűbb közgazdász, jogi, kommunikáció, szálloda-idegenforgalmi és vendéglátó-ipari képzések sorrendjét. A szempontok között a túljelentkezést, az Országos Tudományos Diákköri Konferencia eredményeket, diák-tanár arányokat, az oktatók összetételét, a fejvadászok, illetve a tipikus foglalkoztatók véleményét vették figyelembe. A közgazdászképzésben első helyen a Budapesti Corvinus Egyetem végzett, amelyet a Debreceni Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem követett.
A jogi képzésben az ELTE után a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem állt a rangsor élén. A szálloda, idegenforgalmi képzésben az egyetemek közül Nyugat-magyarországi Egyetem, míg a főiskolák közül a Budapesti Gazdasági Főiskola lett az első.
Kommunikáció szakon első helyre az ELTE futott be, majd a Debreceni Egyetem és a Budapesti Gazdasági Főiskola következett.