Tájékoztatása szerint az önkormányzat csaknem bruttó 522 millió forint címzett támogatást nyert még 2004-ben az épületrekonstrukcióra. A város közel 130 millió forintos önrészt biztosított.
A rekonstrukcióval régi adósságát törlesztette a város , hiszen a Széchenyi gimnázium épületét utoljára 1938-ban újították fel - közölte Fodor Tamás polgármester az MTI-vel.
Az előző - baloldali vezetésű - önkormányzati ciklusban megkezdett felújítást becsülettel befejezték, sőt helyenként jobbá tették - fogalmazott a fideszes polgármester. Példaként említette, hogy a mostani jobboldali vezetésű önkormányzat külön pályázott az udvar felújítására, ennek eredménye a megszépült, részben szabadtéri sportolásra alkalmas udvar.
Erre a munkára összesen mintegy 24 millió forintot költöttek.
Szájer József, európai parlamenti képviselő, az intézmény egykori diákja ünnepi beszédében a névadó példáját állította a fiatalok elé mondván: Széchenyi István egyszerre volt lokálpatrióta, nemzetét szerető magyar, bölcs államférfi és európai kitekintésű polgár.
Ami az iskolaépületet illeti: modern, 21. századi követelményeknek megfelelő oktatási intézményt alakítottak ki a régi falak között - hangoztatta az iskola igazgatója.
A tavaly nyár óta tartó felújítás idején az épületet a diákok és a tanárok nem tudták használni, ezért az oktatás átmeneti helyen zajlott.
Az intézményben csaknem 600 diák tanul.