A placebohatás, az álorvosok, a menedzserbetegségek, a védőoltások és a szülői jogok esete egyaránt helyet kap a csaknem háromszáz oldalas kötetben, amelynek végén többoldalas szakirodalom bizonyítja a tudományos megalapozottságot.
Színvonalas tudományos vizsgálódás alapján írta meg Harry Collins, a Cardiffi Egyetem, valamint Trevor Pinch, a Cornell Egyetem professzora az Útmutató az orvostudományhoz alcímű könyvet - mondta Fehér Judit szerkesztő az MTI-nek.
A tipikus amerikai stílusban megírt kötetben az ismeretterjesztő, tudományos, ugyanakkor közérthető és humoros nyelvezet az uralkodó - tette hozzá.
A lapokon a szerzők nyolc fejezetben, egy-egy példán keresztül tárják fel a modern orvostudomány működését; orvosok, gyógyítók, betegek és laikusok megkérdezésével adnak képet a modern diszciplína esendőségéről. A kötet arra készteti az olvasót, hogy kritikusabban, ugyanakkor mélyebb háttérismerettel fogadja a doktorok leírásait, magyarázatait.
A tudományszociológus szerzőpárosnak szakterülete folytán nagy és komplex rálátása van a tudományok, a szociológia és a filozófia kölcsönhatására. A mű oldalain nem egyetlen állásponthoz ragaszkodva boncolgatják az adott témát, hanem saját feltevéseikben is kételkedve tesznek rendet az egyes kérdésekben - emelte ki Fehér Judit.
Nem hitvitázó könyv, az orvostudomány szerepét nem vitatja el, de nem bigott orvostudomány-védelmező, az alternatív gyógymódok hasznában sem kételkedik, így egészséges viszonyt állít fel a beteg számára a választás szabadságát hirdetve - summázta a könyv olvasóra gyakorolt hatását a szerkesztő.