Leszögezte: csak azt tartják elfogadható kompromisszumnak, ha a kabinet visszavonja ezen ágazatok átalakításra vonatkozó elképzeléseit. Akkor "a szakszervezetek a munkavállalói fegyvereket lábhoz teszik".
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) által összehívott budapesti sajtóértekezleten Gaskó István elismerte, hogy az átalakításokra szükség van, de szerinte az egészségbiztosítás üzleti alapokra helyezése elfogadhatatlan.
Szabó Endre, a NOE elnöke szintén elfogadhatatlannak nevezte, hogy "az emberek feje felett döntenek" az őket érintő kérdésekről, és ellehetetlenítik a vidéki Magyarországot azzal, hogy kisiskolákat, vasúti szárnyvonalakat szüntetnek meg.
Morvayné Bajai Zsuzsanna, a NOE alelnöke kitért a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényjavaslatra is. Szerinte ez a javaslat alkotmánysértő, mert a házasság jogkövetkezményeivel látna el egy másfajta jogintézményt. Az alelnök asszony úgy vélte, hogy a javaslat nem csak "abszurdum" a jogkövetkezmények összekeverése miatt, de egyenesen bevezetné többnejűséget és a többférjűséget is.
A sajtóértekezleten Gaskó István és Szabó Endre egyetértett abban, hogy "a társadalom soha nem látott egységbe tömörült" a kormány reformintézkedései ellen.
A Liga Szakszervezet novemberben jelentette be, hogy december 17-re, az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvényjavaslat parlamenti zárószavazásának napjára országos, több ágazatra kiterjedő, határozatlan idejű sztrájkokra hívja fel a magyarországi szakszervezeteket, hogy így tiltakozzanak az egészségbiztosítási reform és a nyugdíjszámítás 2008. január 1-jétől érvényes számítási módja ellen.
A Liga ezzel egy időben arról is döntött, hogy nyomásgyakorlási akcióként december közepén ismét tüntetést szervez az Országház előtt a Kossuth Lajos téren.