A február tizedikéig nyitva tartó tárlaton több mint ötven művészeti alkotás szerepel.
Az Essl-díjat a közép- és kelet-európai művészeti akadémiák legtehetségesebb tanulói kapják. Az adományozó házaspár, Agnes és Karlheinz Essl a jelentős pénzösszeggel járó elismeréssel a kortárs művészetet kívánják népszerűsíteni: lehetőséget adni a fiatal alkotóknak, hogy megvessék lábukat a "képzőművészeti piacon". A díjra azokban az országokban lehet pályázni, ahol az Essl család tulajdonában lévő Baumax cég jelen van.
A rangos művészeti díjat, amelyre kétévente hirdetnek pályázatot, az idén második alkalommal ítélték oda közép-kelet-európai - cseh, horvát, magyar, szlovák és szlovén - képzőművészeti hallgatóknak. A jelentős pénzösszeggel járó művészeti díjat a házaspár személyesen adta át áprilisban Budapesten a Magyar Képzőművészeti Egyetem két diákjának, Albert Ádámnak és Horváth Dánielnek.
Rajtuk kívül - különleges elismerésként - Sipos Esztert és Kiss Miklóst is meghívták, hogy állítson ki a házaspár által 1999-ben alapított klosterneuburgi Essl Múzeumban.
A család harmincöt éve hozta létre az Essl Gyűjteményt, amely Európa egyik legjelentősebb, XX. és XXI. századi műveket felvonultató kollekciója, több mint hatezer alkotással. A nemzetközi és osztrák alkotók munkáit bemutató válogatásnak 1999 óta a múzeum ad otthont a Bécshez közeli Klosterneuburgban.