Hétfőn számos törvényről lesz zárószavazás, köztük az alkotmány és a választási eljárási törvény, a munkavédelemi törvény, az egyes munkaügyi tárgyú törvények módosításáról. Döntés lesz a bírák jogállásáról és javadalmazásáról, az egyes büntetőjogi tárgyú törvények módosításáról, illetve a miniszterek és az államtitkárok illetményének nyilvánosságáról szóló törvényjavaslatról.
Az alkotmány, illetve a választási eljárásról szóló, valamint az országos népszavazásról és népi kezdeményezésről szóló törvény módosítását célzó javaslat alapján az Országgyűlés két évig nem hozhat ügydöntő országos népszavazás eredményével ellentétes tartalmú döntést.
A választási eljárási törvény módosításának indoka: az Alkotmánybíróság szerint alkotmányellenes, hogy a törvény nem zárja ki, az állampolgár akkor is szavazzon az országgyűlési választások második fordulójában, ha településén az első forduló érvényes és eredményes volt. Az alkotmány, illetve a két választással és népszavazással kapcsolatos előterjesztés egyes részeinek elfogadásához az országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.
Azt az önkormányzati bizottság által kezdeményezett alkotmánymódosítást is tárgyalja a Ház, amely nem tenné lehetővé önálló hivatal fenntartását minden képviselőtestület számára.
A képviselők határoznak Répássy Róbert és Nyitrai Zsolt (mindketten Fidesz) előterjesztéséről, a miniszterek és államtitkárok illetményének és juttatásainak nyilvánosságáról szóló törvényjavaslatról, miszerint a kormány és az Országgyűlés köteles saját honlapján, név szerinti bontásban közzétenni a miniszterek, államtitkárok, a szakállamtitkárok, illetve az országgyűlési képviselők illetményét, juttatásait.
Módosítja a Ház az egyes büntetőjogi tárgyú törvényeket. Ez alapján a zaklatást új tényállásként határozzák meg a büntető törvénykönyvben, ami minősített esetben akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is járhat.
Az Országgyűlés határoz a munkavédelemről szóló törvény módosításáról, amely munkahigiénés vizsgálat elvégzésére, valamint a munkavégzés során használt veszélyes anyagokkal kapcsolatban kockázatértékelésre kötelezi a munkáltatót.
Döntés lesz az egyes munkaügyi tárgyú törvények módosításáról, amely hozzáigazítja a rendelkezéseket a 2008. január 1-től hatályos nyugdíjszabályokhoz, illetve a közalkalmazottakra vonatkozó speciális felmentési védelem eljárási határidőit a munka törvénykönyvében foglaltakhoz.
A képviselők határoznak a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló, valamint a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló törvény módosításáról. A négy szocialista képviselő által kezdeményezett előterjesztés a bíróságok napjának és a bírák jubileumi jutalmának törvénybe foglalását tartalmazza, illetve módosítja egyes Vas megyei és Borsod megyei városi bíróságok illetékességi területét.
Kedden döntenek a 2008-as költségvetési törvényjavaslathoz benyújtott kapcsolódó módosító indítványokról. A jövő évi büdzsé fő számait az Országgyűlés már elfogadta, így csak fejezeteken belül van mód átcsoportosításra. A kabinet több mint 90 módosító javaslatot támogat, amelyek közül néhány több ajánláspontot is tartalmaz.
A képviselők határoznak az egészségbiztosítási pénztárakról és a kötelező egészségbiztosítás természetbeni ellátásai igénybevételének rendjéről szóló, azaz az egészségbiztosítási törvényjavaslatról. Az előterjesztést benyújtó egészségügyi tárca több mint 230 módosító indítványt támogat, köztük azt is, amely a törvényjavaslat nevét Az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényre egyszerűsíti.
Hétfőn és kedden lesz az őszi ülésszak utolsó ülése, december 17-re, a Ház ez évi utolsó ülésére téli rendkívüli ülésszakot hív össze az Országgyűlés elnöke.