Alexa György (MSZP) nyilatkozata az egészségügyről
"Igen a jobb egészségügyre, és nem a politikai nyomásgyakorlásra.
Az elmúlt napokban, XVII. kerület országgyűlési képviselőjeként,- más kormánypárti képviselőkhöz hasonlóan-, számtalan levelet kaptam annak érdekében, hogy december 17-én ne szavazzam meg
2007. december 15. szombat 14:48 - Hírextra
A kerület FIDESZ többségű önkormányzata határozatban, míg a "Kitartás" polgári kör a tüntetés formáját választva kívánt nyomást gyakorolni rám ebben a kérdésben. Tisztában vagyok azzal, hogy a levelek jelentős részének hátterében és az előbb említett események mögött, önző politikai érdekek állnak. Ezek képviselői számára nem tartozom magyarázattal.
De választóimnak igen!
A jelenlegi rendszer igazságtalan, pazarló és elégtelen voltát naponta tapasztaljuk. Évtizedek óta tudjuk, hogy a magyar egészségügy szolgáltatási színvonala gyökeres finanszírozási és működési átalakítások nélkül az ott dolgozó tisztességes többség minden törekvése ellenére is folyamatosan romlik.
Az eddigi kormányzatok erre a helyzetre adott válaszai kimerültek a járulékterhek folyamatos emelésben, a hiány befizetett adónkból való fedezésében és a hálapénz megtűrésében.
Egyetértek azokkal, akik úgy gondolják, hogy nem asszisztálnak ehhez tovább. Magyarországot és az én választóim valós érdekeit nem a semmit mondó mellébeszélés, a gyáva semmilyen rosszon változtatni nem merő politikusi magatartás, hanem az ország hosszú távú hasznát figyelembe vevő döntések szolgálják.
Választókörzeti képviselőként, legyen bár szó a távfűtés költségterheinek csökkentéséről, a Rákos-hegyi zajterhelés enyhítéséről vagy a kerület közlekedési problémáinak megoldásáról, a társadalombiztosítás megújítása kapcsán is ahhoz tartom magam, hogy Rákosmente polgárainak javát szolgálva végezzem munkámat.
Az egészségügy finanszírozása a törvényjavaslat elfogadása után is az egységes nemzeti kockázatközösségen alapuló, szolidaritáselvű, kötelező társadalombiztosítás keretében történik. A jövőben is biztosított lesz mindenki, aki eddig az volt - vagy azért, mert járulékot fizet, vagy azért, mert az állam fizeti a járulékot helyette (gyerekek, öregek, munkanélküliek, szociálisan rászorulók.).
A biztosítás - mint eddig, a jövőben is - kötelező lesz, a biztosításból kizárni, a jövedelemarányos járulékát egyénileg emelni senkinek nem lehet. Az egyén kora, neme, lakóhelye, vagy egészségi állapota alapján a biztosítottak között nem lehet különbséget tenni, mindez nem befolyásolhatja a járulék mértékét.
Az új rendszer mely hatékonyan fogja felhasználni befizetett járulékainkat, egyetlen magyar állampolgár sem maradhat a másikéval egyenértékű biztosítás nélkül.
Ezen érvek alapján december 17-én szavazatommal támogatni fogom az egészségbiztosítás reformját.
Alexa György
az MSZP országgyűlési képviselője
Forrás: MTI-OS