"A BKV Zrt.-nél jelenleg 26 szakszervezet és három szakszervezeti szövetség működik, valamennyi szakszervezeti vezetővel folyamatosak az egyeztetések" - olvasható a közlekedési társaság közleményében.
A BKV felhívta a figyelmet arra, hogy nemrég kezdődött meg az a belső párbeszéd, melynek egyik célja, hogy a felmerült kérdéseket és problémákat társaságon belül egyeztessék.
"Tiszteletben tartjuk a szakszervezetek érdekérvényesítő jogait és a szakmai vitákat a BKV Zrt.-nél soha nem követte munkaügyi retorzió" - közölte a vállalat.
Orbán Viktor az Info Rádió Aréna című műsorában kedden azt mondta: a sztrájkolóknak vannak félelmeik, mivel korábban a BKV két szakszervezeti vezetője is elvesztette állását.
Gulyás Attila, a BKV legnagyobb, mintegy 7.000 dolgozót tömörítő érdekképviseletének, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSzSz) elnökségi tagja az MTI-nek elmondta: félreértésről lehet szó, szakszervezeti vezetőt ugyanis nem bocsátottak el a BKV-tól.
Nemes Gábor és Bartha Pál, a VTDSzSz két korábbi alelnöke a nyár végén önként mondott le a szakszervezeti szövetségben betöltött tisztségéről, miután a VTDSzSz szeptemberben megállapodott a BKV menedzsmentjével, így elmaradt a szeptember 4-re meghirdetett munkabeszüntetés. Az érdekképviseleti vezetők azóta is elnökei saját szakszervezeteiknek - nyilatkozta a távirati irodának a VTDSzSz elnökségi tagja.
Gulyás Attila hozzátette: a Munka Törvénykönyve szerint nem is bocsáthatták volna el őket, a szakszervezeti vezetők ugyanis védettséget élveznek.