A körjegyzőséget, mint az önkormányzati illetve államigazgatási feladatok közös ellátását szolgáló társulási formát, általában több kistelepülésnek találták ki - mondta Kiss Gábor, hozzátéve: város és falu kapcsolata e terülten ritka, de miután Mesterszállás már több szállal kötődik Mezőtúrhoz, tovább erősítették az együttműködést.
Tájékoztatása szerint a közel nyolcszáz lelkes falu először az összes szociális szolgáltatás tennivalóit adta át a Mezőtúrral, Túrkevével, Kétpóval és Mezőhékkel együtt létrehozott kistérségi társulásnak. Ezután az általános iskola vált a 2007/2008-as tanévtől egy mezőtúri iskola tagintézményévé, egy másik társulás keretében. Az alsó tagozatos oktatás megmaradt, a felső tagozatosokat iskolabusz viszi Mezőtúrra és hozza haza.
A körjegyzőséget a két önkormányzat döntése alapján Mezőtúr jegyzője irányítja, helyettese a túri város aljegyzője. A hivatal összlétszáma 73, ebből a többlet feladatokat kapó Mezőtúron 69-en dolgoznak majd. Mesterszálláson a korábbi hat embert foglalkoztató hivatal helyett egy négytagú kirendeltség működik.
A két település képviselő-testülete határozott a közös testületi ülések levezetésének formájáról és helyéről, így a költségvetést tárgyaló előterjesztést Mezőtúron, míg a zárszámadást Mesterszálláson fogadják el.