Korábban Tokaj, valamint a városhoz tartozó kistérség települései azt kérték az ÁNTSZ-től, hogy a sátoraljaújhelyi kórház helyett területileg sorolják át őket Nyíregyházához, illetve Miskolchoz. Az ÁNTSZ Regionális Igazgatósága akkor megalapozottnak tartotta a kérelmet, így Tokajt a szabolcsi, a kistérséget pedig a borsodi megyeszékhely egészségügyi intézményeihez sorolták ellátás tekintetében.
A sátoraljaújhelyi kórház azonban fellebbezést nyújtott be az országos tisztifőorvoshoz, aki helybenhagyta azt és a regionális igazgatót új eljárás lefolytatására kötelezte.
Májer János, Tokaj polgármestere az ügy kapcsán az MTI-t arról tájékoztatta, hogy semmiképpen nem akarnak Sátoraljaújhelyhez tartozni és ennek érdekében "minden követ megmozgatnak". Ha kell levelet írnak a miniszterelnöknek és a köztársasági elnöknek is.
A polgármester egyébként még tavaly október végén számolt be arról, hogy a tokaji kistérség tíz településének kérelmére az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Intézete módosította az ellátási körzethatárokat a fekvőbeteg-ellátás tekintetében, így a még akkor nem jogerős döntés szerint Bodrogkeresztúr, Bodrogkisfalud, Szegi, Szegilong, Erdőbénye, Tarcal, Tiszaladány, Tiszatardos, Csobaj és Taktatabáj esetében súlyponti kórháznak a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházat jelöli ki. Az ÁNTSZ Észak-alföldi Regionális Intézetének döntése szerint Tokaj lakói pedig a nyíregyházi Jósa András Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházhoz tartozhatnak.
Antal Gabriella, az újhelyi Erzsébet kórház igazgatója az MTI-nek azt is elmondta, hogy döntés született egy, ugyancsak a sátroaljaújhelyi kórházzal kapcsolatos másik kérelem ügyében, amely szerint a szerencsi kistérség is kérte, hogy ideggyógyászat tekintetében inkább Miskolchoz szeretnének tartozni. Az ÁNTSZ Regionális Igazgatósága első fokon elutasította ezt a kérést.