Közlése szerint az ingatlant a jó nevű kályhásmester végrendeletében hagyta a múzeumra. A felújított lakóházban a kályhásmesterség győri és Győr környéki történetét bemutató kiállítást rendeznek be. A műhely nem csupán kiállítóhelyként kapcsolódik a múzeumi együtteshez, hanem interaktív tevékenységek helyszíne lesz, ahol bemutatják majd a kályhaépítés folyamatát.
A pavilonban a Xántus múzeum jelenleg raktárban őrzött kályhagyűjteménye kap helyet. A kollekciót, amely a XVII. század végétől a XX. század első feléig szemlélteti a kályhásipar fejlődését, a szakemberek az ország legátfogóbb ilyen jellegű gyűjteményeként tartják számon. Az ősszel nyíló állandó kiállítás legrégibb darabjai az óriási barokk kályhák, amelyek kastélyok, rangos kúriák nagy belmagasságú termeinek díszei voltak. A XIX. századból már fürdőszobai kályha is tartozik a kollekcióba, a XX. század elejét pedig egyebek között szecessziós, karcsú polgári kályhák reprezentálják.
A múzeum felhívására jelentkeztek már támogatók, magánszemélyek és cégek egyaránt, s pénzt, illetve élőmunkát ajánlottak fel a kályhák felállításához, restaurálásához. Erre azért van szükség, mert a minőségből nem engednek, arra törekednek, hogy a kiállítás a gyűjteményhez méltó legyen - hangsúlyozta Csécs Teréz, hozzátéve, hogy három kályhásmester rövidesen megkezdi a kályhák újraépítését a leendő kiállítóhelyen.
Mint mondta, további felajánlásokat is szívesen fogadnak. Azok nevét, akik támogatásukkal egy-egy kályhát "örökbe fogadnak", az állandó kiállításon, továbbá a gyűjteményt ismertető katalógusban is szerepeltetni fogják.
Az állandó kiállítás létrehozására az Oktatási és Kulturális Minisztérium Alfa Programjából 38 millió forintot nyert pályázat útján a fenntartó Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat, amelyet 5 millió forintos önrésszel egészített ki.