Az 50 éve, 1957. december 31-én mártírhalált halt levéli lelkipásztor emléktábláját egy Mosonmagyaróvárról elszármazott magánszemély kezdeményezésére állították - mondta Szabó Miklós polgármester az MTI érdeklődésére.
A Gulyás Lajosról elnevezett utcában tartott avatáson felelevenítették a lelkész életpályáját. Mint elhangzott: lelkészi tanulmányait a losonci református teológiai szemináriumban kezdte, majd Pápán folytatta. 1944-ben szerzett református lelkészi oklevelet. Az ország német megszállása alatt kapcsolatban állt a nemzeti ellenállási mozgalommal, emiatt 1944 novemberében internálták. A második világháború után a Független Kisgazda, Földmunkás Párt soraiban kapcsolódott be a politikai életbe.
Baloldalról számos támadás érte, így 1948 augusztusában lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról. Ugyanabban az évben a Mosonmagyaróvár közeli Levél község gyülekezete választotta lelki pásztorává. Ott szolgált az 1956-os forradalom és szabadságharc utáni letartóztatásáig.
Az 1956-os forradalmat követően tagja lett a járási nemzeti tanácsnak, majd a tanács végrehajtó bizottságának. 1957-ben szervezkedés vezetése és gyilkosság hamis vádjával halálra ítélték, majd koholt vádak alapján 1957. december 31-én kivégezték.