A támogatás összegét sem Marton László, sem Rózsa András, a Teva Magyarország Zrt. vezérigazgatója nem hozta nyilvánosságra.
Marton László beszámolt arról, hogy a támogatásnak köszönhetően folytathatják az ifjú közönség meghódítását, előadásaikra a szegény gyerek éppúgy bejuthat a jövőben is, mint a jó körülmények között élő. Annak az értelmiségi rétegnek sem kell a színházról lemondania, amely bérletvásárlója a teátrumnak, a bérletek árát ugyanis nem kell emelniük- fűzte hozzá.
A támogatás a legjobbkor érkezett - jegyezte meg Marton László.
A Vígszínház igazgatója felidézte, hogy a ház 1896. május elsején fogadta az első nézőket. Mint mondta, a körúti színház létrehozásának alapelve volt, hogy mást, korszerűbbet adjon a közönségnek: új külföldi és magyar drámákat mutasson be. A színház megtalálta az értékteremtés és a népszerűség helyes arányát, valamint fölfedezett olyan színműírókat, mint Molnár Ferenc.
Az elv az ötvenes évek kivételével a rendszerváltásig érvényesült. Ekkor azonban tapasztalniuk kellett, hogy a színházi világ is drasztikus változások elé néz, ezért elkezdtek klasszikusokat másfajta módon, új megközelítésben játszani.
A direktor szerint ennek sikerét bizonyította például az Eszenyi Enikő rendezte Sok hűhó semmiért című Shakespeare-produkció, amelyet már több mint 200 ezren láttak.
Mint Marton László hangsúlyozta, a támogatás e hagyományok folytatását teszi lehetővé.