A mintegy 150 képet felvonultató tárlaton jelenetek láthatók a kétszeres Kossuth-díjas rendező történelmi munkáiból, így az Egri csillagok, a Kárpáthy Zoltán és az Egy magyar nábob című filmből.
A fotók másik része Várkonyi Zoltánt mint színészt mutatja be; B. Müller Magda a Tűz, a Gyarmat a föld alatt, valamint a Vasvirág című darabokban örökítette meg a rendezőt - tájékoztatta a filmszemle sajtóirodája az MTI-t.
Várkonyi Zoltán (1912-1979) az említett művek mellett olyan nagyszabású történelmi filmeket rendezett, mint a Kőszívű ember fiai és a Fekete gyémántok. Ő rendezte továbbá a Csutak és a szürke ló, Az utolsó vacsora, a Fotó Háber, a Három csillag, a Harag napja, valamint a Lóvátett város című alkotást is.
B. Müller Magda kedden este, a 39. Magyar Filmszemle megnyitó ünnepségén életműdíjat vehetett át. A fotóművész harminc év alatt mintegy hatvan játékfilmet fényképezett: nevéhez fűződik a Szindbád, a Fotográfia, a Régi idők focija, az Utazás a koponyám körül, a Bástyasétány hetvennégy, a Szabadíts meg a gonosztól, a 80 huszár, a Mephisto, a Redl ezredes, valamint a Hanussen papírképre örökítése is.
A magyar film ez évi seregszemléjét Várkonyi Zoltán emlékének szentelik, az alkotó művészetét bemutató fotókiállítás a filmes ünnep ideje alatt, február 5-ig ingyenesen látogatható.