Mike László elmondta: megpróbáltak olyan készítménylistát összeállítani, amely figyelembe veszi a tíz kórház szakmai tevékenységét, ugyanakkor az egyes kórházakban racionálisabbá teszi a gyógyszerek beszerzését és azok intézményi felhasználását.
A listán jelenleg 615 gyógyszer található, s az összeállítást negyedévente vizsgálja felül egy szakmai bizottság, amely grémium a tíz kórház egy-egy szakmai vezetőjéből áll - mondta el a szakember. Megjegyezte: egy-egy kórház, méretétől függően, az OEP-finanszírozás 8-15 százalékát költi gyógyszerre.
A gyógyszeralaplistát az ajkai, a dunaújvárosi, az egri, az esztergomi, a hatvani, a gyöngyösi, a kiskunhalasi, a miskolci, a salgótarjáni, és a zalaegerszegi kórház veszi igénybe.
A Hospinvest Zrt. négy kórházat, a kiskunhalasit, a hatvani, a parádfürdői és a gyöngyösit, valamint szintén négy rendelőintézetet, a százhalombattait, a jánoshalmit, a kecelit és a kiskőrösit működteti. Jelenleg két intézmény, az egri és a kazincbarcikai kórház üzemeltetésére nyújtott be pályázatot.