A március 9-ig látható kiállítás Reich rendkívül heterogén munkásságát mutatja be életének egyes állomásai mentén. Az amerikai Wilhelm Reich Infant Trust jóvoltából először láthatók Reich maine-i birtokán kívül az orgonenergia-kutatáshoz kapcsolódó eszközök.
A kiállítási tárgyak között van például egy korai Medical DOR-Buster, amellyel Reich a pácienseit kezelte, a laboratóriumának eszközei valamint egy önarcképe is, amely a híres Oranur-kísérlet után készült.
Láthatók továbbá olyan, Reich 2007. november 3-ig zárolt hagyatékából származó dokumentumok, filmek és fényképek is, amelyeket korábban sehol nem mutattak be. Ezek felölelik a tudós pszichoanalitikus munkásságát és a szexpol időszakát is.
Wilhelm Reich ugyanis már alig 22 évesen pszichoanalitikusként dolgozott Bécsben, ahol kollégáival a kezelések gyakorlati problémáit tárta fel szisztematikusan. Ezen vizsgálatok eredményei valamint az orgazmuselmélet - amelyet a freudi libidó-eleméletből fejlesztett tovább - szolgáltak Reich terápiatechnikai újításainak – karakterelemzés, vegetoterápia, orgonterápia - alapjául.
Reich, aki elméletei miatt parázs vitába keveredett még Freuddal is, végül 1930-ban Berlinbe ment, ahol belépett a Német Kommunista Pártba és tovább folytatta szexuálpolitikai munkásságát. Tevékenységét azonban annyian támadták, hogy három évvel később, „A fasizmus tömegpszichológiája” című könyvének megjelenése után kizárták a pártból és hamarosan a Pszichoanalitikusok Nemzetközi Társaságából is.
Reich ezt követően Amerikába emigrált, ahol néhány év után nemcsak betiltották az általa kifejlesztett orgon-akkumulátorok alkalmazását, de meg is semmisítették azokat – írásaival együtt. Reich 1957-ban halt meg, miközben börtönbüntetését töltötte.